Desktopowe Drukarki 3DInformacje branżowe

Sinterit prezentuje nową wersję oprogramowania dla drukarek 3D Lisa i Lisa Pro

Sinterit – czołowy polski producent drukarek 3D, specjalizujący się w urządzeniach wykorzystujących w pracy metodę selektywnego spiekania proszków laserem (SLS), wypuścił najnowszą wersję swojego oprogramowania – Sinterit Studio, wprowadzając szereg przydatnych funkcji. Począwszy od optymalizacji profili druku 3D dla wybranych materiałów, poprzez uruchomienie podglądu ze zintegrowanej kamery video przez WiFi, a skończywszy na znacznym przyspieszeniu pracy oprogramowania – przyglądamy się szczegółowo wprowadzonym zmianom…

Pierwsza istotna zmiana to możliwość podglądu zdalnego pracy drukarki 3D przez WiFi z poziomu komputera. Do tej pory podgląd był możliwy wyłącznie na samym urządzeniu. Silnik oprogramowania został zoptymalizowany, dzięki czemu modele są cięte dużo szybciej, przy niższym zużyciu pamięci RAM komputera. Praca z modelami w Sinterit Studio również została znacząco poprawiona.

Zmianie uległo menu drukarki 3D – dzięki nowym grafikom na ekranach sterujących procedura uruchamiania wydruków 3D jest płynniejsza, a zarazem praktycznie niemożliwe stało się pominięcie jakiegokolwiek kroku.

Pojawił się także nowy przycisk o nazwie ABOUT. Po kliknięciu użytkownik otrzymuje informację o wersji swojego urządzenia, co jest przydatne podczas przygotowania modelu w Studio Sinterit, które teraz prosi o podanie tego numeru. Proces drukowania będzie zoptymalizowany stricte dla konkretnej serii i modelu drukarki 3D.

Dzięki nowym profilom druku 3D dla  materiałów Flexas (z rodziny TPU) i PA11 Onyx, wydruki są bardziej precyzyjne, z dokładnością do 100 mikrometrów. Producent zachował dotychczasowe profile w wersji v.1 dla użytkowników przyzwyczajonych do istniejących parametrów. Równocześnie każdy jest zachęcany do przetestowania nowego rozwiązania w wersji  v.2.

Zmiany zostały wprowadzone dla obydwu modelu urządzeń producenta – Sinterit Lisa i Sinterit Lisa Pro.

Źródło: www.sinterit.com

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like