Skriware finalistą prestiżowego Kairos Global Summit

0

Skriware to firma, która w zeszłym roku pojawiła się niespodziewanie na scenie polskiej branży druku 3D, uruchamiając kampanię na Kickstarterze ze swoją stylową, niskobudżetową drukarką 3D drukującą w technologii FDM, przeznaczoną na rynek konsumencki. Kampania zakończyła się powodzeniem, a firma pozyskała 528,140 koron szwedzkich (ok. 230 tysięcy PLN), sprzedając kilkadziesiąt szt. urządzeń. W zeszłym roku drukarka 3D pojawiła się w ofercie sieci hipermarketów Auchan, była też bardzo aktywna w budowaniu wokół swojego urządzenia społeczności użytkowników. Teraz polsko-szwedzki start-up dopisuje kolejny sukces do swojego portfolio, kwalifikując się do finału prestiżowego konkursu Kairos Global Summit.

Kairos Society to powstała w 2008 roku w San Francisco globalna społeczność oraz fundusz wspierający twórców innowacyjnych startupów. Dzięki działalności Kairos wyrosły tak znane globalne marki jak Periscope, Casper, Digital Genius czy FiscalNote. Organizowany corocznie przez społeczność konkurs Kairos 50 wyłania najlepsze pomysły na biznes i otwiera przed ich twórcami nowe możliwości rozwoju. Wydarzenie jest organizowane na New York Stock Exchange.

Skriware zostało wybrane spośród ponad 1000 zgłoszonych firm z prawie 80 krajów na świecie. Firma miała jedyną w swoim rodzaju okazję zaprezentować się w gronie wpływowych przedstawicieli kadry managerskiej Fortune 500. Wśród gości zaproszonych na Kairos Global Summit znaleźli się przedstawiciele mediów oraz czołowi inwestorzy i eksperci branżowi, jak m.in.: Werner Vogels (CTO Amazon), Timothy Draper (Partner, Draper & Associates), Jeff Glueck (CEO, Foursquare), John Sculley (ex-CEO, Apple), czy Dick Fuld (ex-CEO, Lehman Brothers).

To co zwróciło szczególną uwagę specjalistów, to nie tylko sama drukarka 3D, lecz platforma z modelami do druku 3D rozwijana przez Skriware – Skrimarket, wokół której tworzony jest nowatorski program edukacyjny oparty o technologie przyrostowe, w którym wykorzystywane są procesy modelowania, budowania i programowania robotów. Dzięki udziałowi w konkursie, Skriware nie tylko poznać potencjalnych inwestorów, lecz także przetrzeć szlaki na rynku amerykańskim.

Aktualnie firma opróćz prac nad swoim programem edukacyjnym pracuje nad drugim modelem drukarki 3D. Wg zapowiedzi producenta, ma ono posiadać szereg ciekawych i innowacyjnych rozwiązań technicznych, w tym „rewolucyjny interfejs„, mający ułatwiać proces drukowania 3D.

Aktualnie w ofercie Skriware jest drukarka 3D o obszarze roboczym na poziomie 15 x 15 x 13 cm, wykorzystująca autorską elektronikę i firmware oraz oprogramowanie oparte o slicer Cury. Urządzenie drukuje z PLA i PET-G.

Źródło: www.skriware.com

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.