Skriware prezentuje swoją nową, dwugłowicową drukarkę 3D w zaskakująco niskiej cenie!

0

Skriware to polsko-szwedzki start-up, który pod koniec 2015 r. święcił triumfy na Kickstarterze ze swoją desktopową drukarką 3D, dedykowaną dla użytkowników indywidualnych. Później firma nie pozwalała o sobie zapomnieć, informując co jakiś czas o udziale w finałach różnych międzynarodowych konkursów, czy nawiązaniu współpracy handlowej z siecią Auchan rozwijając równocześnie swój ekosystem druku 3D do użytku domowego i edukacji. Teraz Skriware powraca z zupełnie nowym produktem, który ma szansę narobić trochę zamieszania na rynku. Skriware 2 charakteryzuje się nie tylko dwoma głowicami drukującymi, czy zamkniętym i całkiem sporym obszarem roboczym, lecz również zaskakująco niską ceną, na poziomie 1800 $ (ok. 6600 PLN) brutto! W przedsprzedaży cena jest jeszcze niższa…

Nowa drukarka 3D została zaprezentowana podczas Gitex Technology Week 2017 w Dubaju – jednej z największych na świecie imprez technologicznych. Skriware 2 posiada obszar roboczy na poziomie 21 x 26 x 21 cm i zamkniętą (choć nie podgrzewaną) komorę roboczą. Za druk 3D odpowiada system dwóch głowic, umożliwiających bądź to drukowanie z dwóch różnych kolorów materiału tego samego gatunku, bądź łączeniu materiału budulcowego z podporowym PVA, rozpuszczalnym w wodzie. Do komunikacji służy kolorowy, 7-calowy wyświetlacz i wbudowany moduł WiFi. Użytkownik może za jego pomocą łączyć się z biblioteką modeli 3D – Skrimarket, skąd można pobierać modele bezpośrednio do drukarki 3D.

Specyfikacja techniczna:

  • technologia: FFF (FDM)
  • obszar roboczy: 21 x 26 x 21 cm
  • średnica filamentu: 1,76 mm
  • dostępne materiały do druku 3D: PLA, ABS, PVA, PET, NYLON, HIPS, FLEX i inne
  • średnica głowic drukujących: 0,4 mm
  • wysokość drukowanych warstw: 0,05 – 0,3 mm
  • maksymalna temperatura głowicy drukującej: 270°C
  • maksymalna temperatura stołu roboczego: 90°C
  • wbudowana kamera video
  • komunikacja: USB lub WiFi.

Drukarka 3D będzie oferowana w cenie 1800 $ brutto (ok. 6600 PLN po dzisiejszym kursie dolara), a w przedsprzedaży, która właśnie wystartowała 1599 $ brutto (ok. 5900 PLN brutto). Wysyłki urządzeń rozpoczną się w listopadzie bieżącego roku. Zamówienia można składać pod adresem www.skriware.com/shop/skriware2.

Tak premierę nowej drukarki 3D komentuje Karol Górnowicz – CEO Skriware:

Wierzymy, że drukarki 3D wkrótce staną się powszechnie dostępnym sprzętem, obecnym w niemal każdym gospodarstwie domowym – tak jak kiedyś stało się to z komputerami, telefonami komórkowymi czy tradycyjnymi drukarkami. Naszym celem jest działanie na rzecz przyspieszenia tego procesu i umożliwienie wszystkim użytkownikom, niezależnie od ich wieku czy wcześniejszych doświadczeń, rozpoczęcia korzystania z technologii 3D.

Karol Górnowicz, CEO Skriware.

Skriware zrobił dziś całkiem sporą niespodziankę rodzimym firmom produkującym desktopowe drukarki 3D. Zdjęcia urządzenia oraz jego specyfikacja techniczna sprawiają, że widać, że firma odrobiła lekcję i stworzyła urządzenie odpowiadające oczekiwaniom rynkowym. Niestety martwią trochę słowa cytowanego powyżej CEO spółki, który wydaje się trochę zaklinać rzeczywistość i na siłę próbować kierować swój produkt do użytkowników domowych, którzy kupują drukarki 3D po 500 – 600 PLN na GearBest lub AliExpress, podczas gdy Skriware 2 wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla firm i przedsiębiorstw.

Na szczęście wizja wizją, a rynek rynkiem. W przyszłym roku, gdy drukarka 3D trafi do sprzedaży, powinniśmy ostatecznie przekonać się, kto jest docelowym odbiorcą tego urządzenia. Póki co, jest to z pewnością bardzo ciekawy debiut i bez wątpienia jeden z kandydatów do nagrody Najlepszej Nowej Polskiej Drukarki 3D 2017 Roku w plebiscycie branżowym CD3D.

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.