Skriware zwycięzcą międzynarodowego konkursu Fujitsu Forum Startup Award 2018

0

Skriware to polski dostawca rozwiązań edukacyjnych opartych o technologię druku 3D. Kilka dni temu zwyciężył w prestiżowym konkursie Fujitsu Forum Startup Award 2018, odbywającym się w Monachium. 12-tysięczna publiczność składającą się z partnerów i klientów firmy Fujitsu doceniła rozwiązanie zaprezentowane przez przedstawicieli firmy.

Konkurs organizowany jest w ramach Fujitsu World Tour – cyklicznego wydarzenia, które każdego roku gromadzi łącznie kilkanaście tysięcy pasjonatów technologii i przedstawicieli świata biznesu. Tegoroczna edycja organizowana była pod hasłem „Human Centric Innovation: Co-creation for Success”.

Podczas wydarzenia zamykającego trasę, pięcioro finalistów wyłonionych podczas regionalnych konkursów miało tylko kilka minut na zaprezentowanie swoich rozwiązań i przekonanie zgromadzonej publiczności o potencjale swoich innowacji. Głosami publiczności Skriware opuścił scenę z nagrodą dla najlepszego startupu, pokonując spółki takie jak: CardioID Technologies z Portugalii, szwedzki SmartX, belgijski n-Auth oraz Storro z Holandii.

Skriware konsekwentnie umacnia swoją pozycję na globalnym rynku technologii edukacyjnych. W połowie bieżącego roku, startup pozyskał 4,5 mln zł dofinansowania od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w celu doskonalenia ekosystemu uczącego dzieci robotyki, programowania i druku 3D. W ostatnich miesiącach firma otrzymała także finansowanie prywatne z polskiego funduszu Infini, o wartości 1 mln zł.

 Na terenie Polski rozwiązanie Skriware zostało zaimplementowane między innymi w American School of Warsaw, niepublicznym liceum Akademeia, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie, czy w pięciu placówkach w województwie śląskim i pomorskim, które Jastrzębska Spółka Węglowa wyposażyła w produkty Skriware. Poza tym, pracownie robotyczne Skriware można znaleźć w placówkach edukacyjnych z różnych zakątków świata, między innymi w indonezyjskim Koding Next czy dubajskim Repton School.

DODAJ KOMENTARZ:

Leave A Reply