SMARTTECH zaprezentuje na 3D Show pierwszy zrobotyzowany skaner 3D – Robotized

0

Już za dwa tygodnie, 16 października w Warszawie odbędzie się II edycja targów 3D Show. Jak wspominałem już we wczorajszym artykule, wiele firm biorących udział w tym wydarzeniu przygotowuje szereg nowości i premier, które zamierza zaprezentować podczas targów. Jedną z nich jest czołowy, polski producent skanerów 3D – SMARTTECH, który pokaże nowy system do skanowania 3D o nazwie Robotized.

Jest to w pełni zautomatyzowane rozwiązanie do bezdotykowej digitalizacji i kontroli jakości małych i średniej wielkości obiektów. Urządzenie bazuje na najnowszej technologii bezdotykowego optycznego skanowania 3D, a dzięki integracji głowicy skanującej z wysokiej klasy robotem przemysłowym użytkownik dostaje możliwość pełnej automatyzacji pomiarów.

SMARTTECH 3D Robotized to nowoczesna bezdotykowa wersja współrzędnościowej maszyny pomiarowej pozwalająca na efektywne wykonywanie pomiarów 3D oraz pełnej kontroli jakości obiektów o złożonych kształtach. Użytkownik otrzymuje gotowy system do tworzenia modeli 3D i przeprowadzania procesów kontroli jakość. Dzięki zastosowaniu prostego w obsłudze oprogramowania MICRON3D, Robotized pozwala na sterowanie robotem, zarządzanie planem pomiaru oraz sporządzanie raportów pomiarowych bez specjalistycznej wiedzy.­

SMARTTECH Robotized 01

SMARTTECH 3D Robotized nie wymaga dodatkowych inwestycji w dostosowanie pomieszczenia pomiarowego. Komora skanowania 3D zajmuje tylko 4m2 i wymaga jedynie pojedynczego standardowego źródła zasilania. Całe stanowisko jest mobilne i pozwala na łatwe przemieszczanie systemu z laboratorium do fabryki np. w kluczowych momentach produkcji takich jak wprowadzanie nowego produktu.

Na targach 3D Show urządzenie zostanie po raz pierwszy zaprezentowane szerszemu gronu osób. Oto krótka prezentacja możliwości urządzenia:

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.