SMARTTECH zaprezentuje na targach w Korei Południowej nowy skaner 3D dla medycyny

0

Producent skanerów 3D – SMARTTECH, zaprezentuje w najbliższy czwartek swoje nowe urządzenie – scan3Dmed 5Mpix, przeznaczone dla sektora medycznego. Skaner 3D będzie miał swoją premierę podczas targów medycznych w Korei Południowej – KIMES, które potrwają od 16 do 19 marca br.

Stworzona przez SMARTTECH technologia umożliwia rozpoczęcie pracy praktycznie natychmiast po wyjęciu skanera 3D z futerału ochronnego. Fabryczna kalibracja urządzenia gwarantuje, że pozyskane w ten sposób dane są nie tylko bardzo precyzyjnie, ale też zgodne z normami metrologicznymi. scan3Dmed 5Mpix zapewnia unikalne doświadczenia dzięki możliwości stworzenia wirtualnego modelu pacjenta. Takie dane mogą być dowolnie powielane i przesyłane pomiędzy placówkami badawczymi, co znacząco ułatwia metodę pozyskiwania danych.

Bezpieczeństwo skanowanego pacjenta gwarantuje nieinwazyjna metoda opierająca się o wykorzystanie białego światła LED. Pozwala to zebrać dane w sposób całkowicie bezpieczny dla pacjenta, gdyż skanowanie 3D odbywa się bezdotykowo. Dodatkowo urządzenie jest bardzo poręczne i proste w obsłudze dzięki wykorzystaniu ekranu dotykowego. Oprogramowanie zbiera dane w sposób czytelny nie tylko dla samego lekarza, ale też i pacjenta. Moc obliczeniową i poręczność zapewnia wbudowany wielowątkowy komputer, który wyklucza potrzebę posiadania osobnej jednostki obliczeniowej. Dzięki zastosowanemu oprogramowania cała analiza danych może zostać wykonana w trakcie pojedynczej wizyty pacjenta.

SMARTTECH zapewnia, że scan3Dmed 5Mpix to najszybszy na rynku skaner 3D oparty o zastosowanie białego światła LED. Urządzenie w zaledwie 0,2 sekundy pozyskuje 5 milionów punktów pomiarowych reprezentujących skanowany obiekt. Dzięki wysokiej rozdzielczości 2590 x 2048 px, urządzenie pozyskuje dane w kolorze odzwierciedlającym teksturę skanowanej powierzchni.

Te i inne zastosowania oraz możliwości skanera scan3Dmed 5Mpix zostaną zademonstrowane na stoisku L-136 w trakcie nadchodzących targów KIMES.

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.