Solveere oficjalnym dystrybutorem netfabb w Polsce

0

Solveere, jedna z najdłużej działających na rynku profesjonalnego druku 3D firm w Polsce, zostało oficjalnym dystrybutorem niemieckiego netfabb – producenta oprogramowania wspierającego druk 3D. netfabb umożliwia zaawansowaną edycję modeli przestrzennych, naprawę i korektę plików STL oraz wyszukiwanie i analizę błędów. Posiada funkcję automatycznego grupowania modeli dla urządzeń drukujących w technologiach SLA, 3SP i SLS. Występuje zarówno w wersji darmowej (BASIC) jak również profesjonalnej (PROFESSIONAL) i domowej (PRIVATE). netfabb posiada również dedykowane narzędzia do tak profesjonalnych maszyn jak VoxelJet czy Rapidshape (ENGINE).

Z uwagi na profil swojej działalności Solveere skupia się przede wszystkim na dystrybucji wersji PROFFESIONAL. Oprogramowanie zwiększa produktywność w pracy nad modelami STL, a przede wszystkim optymalizuje proces przygotowania modeli do druku 3D. Wspomniana funkcja grupowania modeli jest autorską wersją funkcji występującej w oprogramowaniu Materialise. Jest ona szczególnie przydatna w maszynach drukujących w technologii SLS, umożliwiając w pełni zautomatyzowane rozkładanie wielu różnych modeli w komorze roboczej drukarki 3D. Może być również z powodzeniem wykorzystywane w przypadku drukarek 3D drukujących z żywic światłoutwardzalnych w technologiach SLA i 3SP.

Jednakże największą zaletą netfabba jest możliwość zaawansowanej edycji plików STL. Program posiada opcje automatycznej, półautomatycznej i ręcznej naprawy plików, jak również ich modyfikacji i zmiany. Dzięki netfabbowi istnieje możliwość adaptacji na potrzeby druku 3D nawet najtrudniejszych modeli, poprzez zmianę grubości ścian, cięcia i rozkładania ich na części, czy modyfikacji geometrii. Istnieje również możliwość nanoszenia na modele STL tekstów.

Firma Solveere działa na bardzo wielu płaszczyznach w kontekście druku 3D. Jest biurem konstrukcyjnym i świadczy profesjonalne usługi druku 3D w takich technologiach jak FDM, 3SP, DLP, SLS czy druk 3D z papieru. Zajmuje się także dystrybucją drukarek 3D takich marek jak TierTime (FDM), envisionTec (3SP i DLP), TPM (SLS) oraz MCor (SDL – druk 3D z papieru) i skanerów 3D DAVID. Od wielu lat z powodzeniem zajmuje się również sprzedażą profesjonalnego oprogramowania w rodzaju ZWCAD i Leios. netfabb w komplementarny sposób poszerza dotychczasową ofertę firmy.

Źródło: www.solveere.pl

DODAJ KOMENTARZ:

Leave A Reply