Specjalna oferta SMARTTECH dla użytkowników SOLIDWORKSA na kompletne rozwiązania do inżynierii odwrotnej

0

Podczas niedawnej konferencji DPS Forum, jaka odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie, firma SMARTTECH – czołowy, polski producent skanerów 3D, zaprezentował możliwości jakie daje technologia pomiaru przy użyciu światła strukturalnego. Firma od 2000 roku produkuje precyzyjne urządzenia pomiarowe dostarczając dedykowane rozwiązania klientom zarówno w Polsce jak i na cały świat. Dla użytkowników SOLIDWORKS firma SMARTTECH przygotowała specjalną ofertę, ważną do końca 2016 r. – rabat w wysokości 10.000 PLN na kompletne rozwiązanie do inżynierii odwrotnej – skaner 3D wraz z pluginem do SOLIDWORKS. Szczegóły oferty znajdują się na stronie www.skaner3d.pl.

Podczas konferencji zaprezentowany został m.in. najnowszy model skanera 3D firmy – MICRON3D green, przeznaczony do zastosowań przemysłowych. Dzięki zastosowaniu obudowy z włókna węglowego i wymiennego systemu filtrów, urządzenie pozwala na pracę w trudnych warunkach, a wykorzystanie wąskopasmowego zielonego światła LED zwiększa dokładność o 30%.

Podczas wykładu pt. „Przeniesienie danych ze skanerów 3D do SOLIDWORKS”, prezes SMARTTECH – Krzysztof Gębarski zaprezentował sposób na łatwe połączenie świata zeskanowanego i zaprojektowanego w 3D. Na przykładzie procesu projektowania dedykowanych osłon na silniki motocykli typu cross, przedstawił jak łatwo użytkownicy środowiska SOLIDWORKS mogą wykorzystać skaner 3D do przyśpieszenia prac projektowych i udoskonalania już istniejących obiektów. Integracja tych dwóch systemów poprzez oprogramowanie Geomagic for Solidworks umożliwia modelowanie na bazie wyników skanowania i wykorzystanie ich jako modelu referencyjnego, tym samym poszerzając jego możliwości projektowe.

smarttech-krzysztof-gebarski

Według prognoz analityków międzynarodowych wartość światowego rynku skanerów 3D wzrośnie z 3,41 do 5,9 miliarda dolarów w przeciągu najbliższych 5 lat. Do najpopularniejszych z nich należą precyzyjne skanery 3D światła strukturalnego oraz laserowe dalekiego i bliskiego zasięgu. Wykorzystywane są one głównie do inżynierii odwrotnej, kontroli jakości, szybkiego prototypowania, czy też pomiarów do celów medycznych i muzealnych. Technologia bezdotykowych pomiarów szybko ewoluuje specjalizując się do nowych zastosowań, zobowiązując producentów skanerów 3D do ciągłego udoskonalania swoich urządzeń.

Źródło: www.skaner3d.pl / www.geomagic.pl

Udostępnij.

O autorze

Informacje Prasowe

Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.