Spectrum Group i ABC Data przejmują dystrybucję 3DGence w Polsce

3

3DGence – czołowy producent niskobudżetowych drukarek 3D w Polsce, ogłosił dziś zmianę polityki dystrybucyjnej na terenie kraju. Firma postanowiła rozdzielić dystrybucję swoich produktów na dwie firmy – Spectrum Group i ABC Datę. O ile w drugim przypadku trudno mówić tu o jakimkolwiek zaskoczeniu – ABC Data dystrybuuje drukarki 3DGence od początku 2015 r., o tyle wybór Spectrum Group na drugi podmiot nosi znamiona niespodzianki.

Spectrum Group, które do niedawna było znane przede wszystkim z produkcji swoich filamentów – Spectrum Filaments, zajmuje się sprzedażą drukarek 3D od lutego br. Początkowo firma dysponowała dość szerokim portfolio produktów (3DGence, Zortrax, Monkeyfab, 3DKreator, Micro, Ultimaker), ale od pewnego czasu stopniowo zaczyna koncentrować się na kilku wybranych modelach. Przełomowym momentem było nawiązanie współpracy z łotewskim Mass Portal w zakresie wyłącznej dystrybucji tych urządzeń w Polsce. Wyznaczyło to nowy kierunek rozwoju firmy w obszarze sprzedaży drukarek 3D.

Wybór Spectrum Group na drugiego, obok ABC Daty, dystrybutora w Polsce został podyktowany z jednej strony pewną i stabilną sytuacją materialną firmy, a z drugiej doskonałą historią dotychczasowej współpracy. Podobnie jak ABC Data, Spectrum Group będzie koncentrować się przede wszystkim na sprzedaży i rozwijaniu sieci resellerskiej. 3DGence w dalszym ciągu będzie zajmować się wsparciem technicznym wszystkich dotychczasowych partnerów handlowych.

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.