Stratasys podpisuje czteroletnią umowę na wsparcie McLarena w obszarze druku 3D

0

Stratasys – (w dalszym ciągu) największy producent drukarek 3D na świecie, ogłosił dziś podpisanie czteroletniej umowy z teamem Formuły 1 –  McLaren Honda, na dostarczanie rozwiązań z obszaru technologii przyrostowych. Stratasys będzie ściśle współpracował z zespołem rozbudowując m.in. dział szybkiego prototypowania – McLaren Technology Centre, zlokalizowany w Woking, w Wielkiej Brytanii.

McLaren Racing będzie wykorzystywał drukarki 3D Stratasysa drukujące w technologii FDM (linia Fortus) oraz PolyJet (linia Objet) w zakresie tworzenia prototypów nowych rozwiązań, narzędzi oraz finalnych części do swoich bolidów. Zlokalizowanie dedykowanej jednostki w strukturach McLarena pozwoli Stratasysowi na bez porównania szybsze reagowanie na potrzeby zgłaszane przez inżynierów teamu oraz zwiększenie ich produktywności.

McLaren został założony w 1963 roku przez nowozelandzkiego kierowcę wyścigowego – Bruce’a McLarena. Team bierze udział w wyścigach Formuły 1 od 1966 roku, zdobywając 20 tytułów mistrzowskich. W zeszłym roku, w Monako, zespół świętował 50-lecie swojego istnienia. Jest postrzegany za jedną z najważniejszych marek w historii sportów samochodowych.

Jonathan Neale (McLaren Technology Group) i Ilan Levin (Stratasys)

Stratasys to z kolei jeden z pionierów technologii druku 3D. Jest twórcą najpopularniejszej obecnie technologii przyrostowej – FDM, opracowanej na przełomie lat 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku przez Scotta Crumpa. W 2012 r. nastąpiła fuzja Stratasysa z izraelskim Objetem. Rok wcześniej firma przejęła Solidscape – producenta drukarek 3D drukujących z wosku, a rok później MakerBota, najpopularniejszego w tym czasie producenta niskobudżetowych drukarek 3D typu FDM.

Źródło: materiały prasowe

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.