Wydruk w pełnym kolorze, z różnych materiałów o odmiennych właściwościach? I to wszystko podczas jednego drukowania? Dzięki J750 od Stratasys, to możliwe. To urządzenie pozwala drukować ponad 360 tysiącami kolorów. Można uzyskać gradient kolorów lub teksturę na wydruku, dostępne do tej pory dla urządzeń Z-Corp. J750 drukuje w technologii PolyJet a to oznacza, że możliwe jest wydrukowanie także przezroczystych elementów.

Przygotowanie prototypu okularów ze szkłami, wielokolorowymi oprawkami i elastycznymi zausznikami, za jednym razem, bez konieczności składania z kilku części i zmiany materiału? Dla J750 to nie problem. Wystarczy wczytać złożenie do oprogramowania PolyJet Studio i przypisać poszczególnym częściom różne właściwości materiału i kolory. Pozwala to wyeliminować postprocesing i sprawia, że szybkie prototypowanie jest jeszcze szybsze.

J750 jest najszybciej drukującym urządzeniem z drukarek Polyjet, a to dzięki systemowi sześciu głowic. Czas druku wg Stratasys jest o połowę krótszy w porównaniu do urządzeń konkurencji.

Przestrzeń robocza tego urządzenia to 49 x 39 x 20 cm, nanoszona warstwa ma grubość 14 mikronów, a rozdzielczość w osiach X i Y to 600 dpi. Szafa widoczna obok urządzenia, to zasobnik na kartridże, które można wymieniać podczas druku. Jest ich aż 16, po 2 na każdą głowicę, plus 4 z materiałem podporowym. Gdy materiał skończy się w jednym kartridżu, maszyna przełącza się na drugi. Daje to możliwość budowania bardzo dużych obiektów.

Stratasys J750

J750, to „all in one„, łączy w sobie cechy wcześniej produkowanych urządzeń, dając możliwość wytworzenia w jednej maszynie prototypu, który wcześniej trzeba było robić na kilku urządzeniach lub przekładać materiały. Cena drukarki będzie zapewne adekwatna do jej możliwości. Głównymi nabywcami będą centra prototypowe więc każdy będzie mógł na własnej skórze przekonać się czym Stratasys chce zaskoczyć użytkowników.

Źródło: www.stratasys.com

Marcin Wielkiewicz
Inżynier, specjalista ds. CAD, prowadzi szkolenia i wdrożenia oprogramowania CAD w szczególności Geomagic. Od 2008 roku zajmuje się usługami druku 3D na maszynach Stratasys, oprócz tego skanowaniem 3D i inżynierią odwrotną. Wolny czas spędza w górach.

    5 Comments

    1. Coś mi świta, że do tej pory PolyJet dawał dość dużo kolorów, ale były one podzielone na palety i jeden wydruk = jedna paleta. Dobrze pamiętam? Jeśli tak, to czy w nowej drukarce wyeliminowano to ograniczenie?

      1. Patrząc na materiał promocyjny i wydruki, to wyeliminowano.

        1. W takim razie pozostaje tylko kwestia, który bank mi pożyczy… milion… dolarów… 🙂

          1. O! To widzę, że liczysz na to, że w promocji dostaniesz? 😉

            1. Pierwszy milion podobno trzeba ukraść. Do banku pójdę dopiero po drugi. 😀
              Gorzej jak i to się okaże za mało.

    Comments are closed.

    You may also like