Stratasys zmienia logo i identyfikację wizualną

1

Ostatnimi czasy wszystkie wielkie korporacje jak Microsoft, Google, czy Amazon przeprowadzają rebranding swoich marek. Tego trendu zmian najwyraźniej pozazdrościli wielcy przedstawiciele branży druku 3D, czego wynikiem jest nowa odsłona wizualna jednej z dwóch największych firm na tym rynku – Stratasys.

Firma całkowicie zmodyfikowała swój logotyp odchodząc od starego wzorca, zmianie uległa również kolorystyka, którą do tej pory się posługiwała. Zmiany, które wprowadził Stratasys należy uznać za rewolucję w prezentacji firmowego wizerunku.

Prócz zmiany kolorystyki i logotypu firma zaktualizowała swoją stronę internetową, która wpisuje się w aktualnie panujące na rynku trendy. Ciekawe czy odświeżenie wizualne to jedyne modyfikacje, które wprowadzi firma, a może celem jest stworzenie nowej percepcji postrzegania marki i kolorystyka jest jedynie wstępem do nowej komunikacji?

s1

Grafiki: stratasys.com

Udostępnij.

O autorze

Sebastian Urbański

Specjalista IT zapewniający wsparcie techniczne firmy i autor artykułów w CD3D. Od lat związany z branżą IT/Internetu. Pasjonat nowych technologii i gadżetów.