Tani i prosty w obsłudze skaner 3D

0

Brytyjska firma CADScan opracowała desktopowy skaner 3D, pozwalający na skanowanie obiektów w pełnym kolorze. Skaner jest z założenia prosty w obsłudze i skierowany do przeciętnego użytkownika dla użytku domowego. Jego zaletą jest bardzo atrakcyjna cena, oscylująca w granicach 3000 PLN (bez kosztów transportu).

żródło: www.cad-scan.co.uk

Urządzenie skanuje przedmioty o maksymalnych wymiarach 25 x 25 x 25 cm. Jego fizyczne rozmiary nie przewyższają standardowej drukarki laserowej, więc z powodzeniem może zmieścić się na biurku. Skaner nie wymaga żadnych kalibracji, zaawansowanych konfiguracji czy ustawień. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych skanerów 2D, wystarczy go podłączyć do komputera, zainstalować dedykowane oprogramowanie i włączyć SKANUJ. W połączeniu z drukarką 3D, może stanowić świetne combo do replikowania przedmiotów – wręcz idealne w przypadku uchwytu do lampy IKEI, o której pisaliśmy jakiś czas temu.

CADScan wystawił z powodzeniem swój projekt na Kickstarterze, należy się więc spodziewać, iż wkrótce skanery pojawią się w sprzedaży.

CADScan from Cadscan on Vimeo.

DODAJ KOMENTARZ:

Leave A Reply