Tani napęd do roweru? To możliwe!

1

Rowery z napędem elektrycznym to cacka z wyższej półki. Niestety, oznacza to, że trzeba za nie sporo zapłacić. Młody inżynier postanowił skonstruować jednoślad za 300 $. Czy to możliwe?

Twórca urządzenia to użytkownik portalu Instructables o loginie „MechEngineerMike”. Rower z napędem był jego marzeniem, jednak przerażały go koszty zakupu – ponad 4000 $ lub, jeśli wybrałby zestaw do samodzielnego montażu ok. 1500 $.

Do produkcji tego roweru wystarczy drukarka 3D korzystająca z technologii FDM. Należy jednak pamiętać, aby ustawić wysoki stopień wypełnienia na poziomie 30-50%, co zagwarantuje większą odporność na obciążenia. Pliki potrzebne do wdrukowania poszczególnych elementów można zakupić na Pinshape za 10$, a zestaw komponentów mechanicznych da się skompletować na eBayu za około 75$, co brzmi naprawdę nieźle, biorąc po uwagę ceny sklepowe.

3dprinted_bike_booster_pack

Elektronikę, a więc akumulator i silnik, trzeba złożyć samemu. Napęd można łatwo zamontować i zdemontować, bo nie powinno się korzystać się z niego w czasie deszczu. Jeśli rowerzysta nie naciska na pedały, może osiągnąć prędkość ok. 40 km/h. Zobacz jak się tym jeździ:

Źródło: https://3druck.com/

 

Udostępnij.

O autorze

Paulina Winczewska

Germanistka, pasjonatka nawet najdziwniejszych i najtrudniejszych języków obcych oraz podróży i eksperymentów kulinarnych. Tłumaczka, która nie boi się nowych technologii i gadżetów. Wolny czas spędza zazwyczaj na pływalni.