TOP 10 najchętniej czytanych artykułów 2018 roku na Centrum Druku 3D

0

Koniec roku to czas podsumowań – przestawiliśmy Wam już kilka zestawień wydarzeń minionego roku, które naszym zdaniem były najciekawsze. Teraz przyszedł czas na zaprezentowanie dziesięciu artykułów, które Waszym zdaniem były najciekawsze i wzbudziły największe zainteresowanie.

W 2018 roku na łamach Centrum Druku 3D opublikowaliśmy łącznie 805 artykułów, z czego największa ilość publikacji (86 artykułów) przypadła na marzec – przedstawiamy  dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów 2018 roku:

Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie druku 3D. Znamy jej treść…

Największe zainteresowanie wśród naszych czytelników wzbudził artykuł o sprawie praw autorskich w kontekście druku 3D. Rezolucja (oraz jej szczegółowa analiza) wzbudziła duże poruszenie w środowisku entuzjastów technologii przyrostowych.

Nowa drukarka 3D Zortraxa – M200 Plus

Ten rok minął pod znakiem premier od Zortraxa – olsztyński producent odświeżył swoje flagowe drukarki 3D, dodając kolejne funkcje, przez co dostosowali M200 Plus do panujących obecnie standardów technologicznych.

Inkspire – nowa żywicowa drukarka 3D od Zortrax

Kolejne miejsce na podium – kolejna nowość do Zortrax. Tym razem pierwsza drukarka żywiczna od Zortrax, dedykowana aplikacjom precyzyjnym takim jak przemysł stomatologiczny.

Trzęsienie ziemi – HP Metal Jet wkracza na arenę druku 3D i nie zamierza brać jeńców

W tym roku zaskoczyło również HP, które pokazało swój długo zapowiadany system do druku 3D z metalu – jak mówią specjaliści z HP system ma zrewolucjonizować sposób produkcji metalowych części…

Praca z przemysłową drukarką 3D Stratasys F370

Dużym zainteresowaniem cieszył się artykuł przedstawiający przebieg prac z przemysłową drukarką 3D Stratasys F370, obrazujący cały proces obsługi urządzenia – od przygotowania do pracy aż po wydruk końcowy.

Technologia FDM – ROZDZIAŁ 1 – Co to jest i na czym polega…?

Po raz kolejny wróciliśmy do podstaw technologii FDM – omówione w artykule zagadnienia stanowią rzetelne źródło wiedzy dla wszystkich, którzy zaczynają przygodę z technologiami addytywnymi lub chcą ugruntować wiedzę na ten temat.

X edycja Dni Druku 3D w Kielcach – RELACJA NA ŻYWO!

Jak co roku, niesłabnącą popularnością cieszyła się relacja na żywo z najpopularniejszej polskiego wydarzenia dedykowanemu w całości technologiom addytywnym. W tym roku mieliśmy okazję uczestniczyć w jubileuszowej, dziesiątej edycji Dni Druku 3D w Kielcach.

Nadchodzi era drukowanych w 3D pistoletów. Cody Wilson wygrał z rządem USA

W mijającym roku po raz kolejny rozgorzała dyskusja o druku 3D broni, którego twarzą po raz kolejny stał się Cody Wilson…

Innowacyjny bio-metamateriał wykorzystany w projekcie endoprotezy stawu biodrowego

W naszym zestawieniu nie zabrakło również miejsca na medyczny druku 3D – największą popularnością wśród materiałów z tej kategorii cieszył się artykuł o bio-metamateriałach, które maja szansę zrewolucjonizować oblicze nowoczesnej implantologii.

Zortrax Apoller – maszyna do automatycznego wygładzania powierzchni wydruków

Ranking najpopularniejszych artykułów mijającego roku zamyka Zortrax i jego urządzenie do automatycznego wygładzania powierzchni wydruków. Efekty post-processingu, jakie zapewnia Zortrax Apoller są imponujące, nadając wydrukom profesjonalny wygląd, przywodzący na myśl elementy formowane wtryskowo.

 

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.