Top 10 najlepszych wydruków targów TCT Show w Birmingham

1

Nic tak dobrze nie robi na zainteresowanie klienta jak porządny model. Przykuwa uwagę, wzbudza dziesiątki pytań, zatrzymuje pospiesznie przechodzących gości targowych, daje okazję do rozdania wizytówek i ulotek. Zerknijmy zatem na to co dzieje się w tym aspekcie branży na przykładzie subiektywnej listy najlepszych wydruków z targów TCT.

Na przełomie września i października w Birmingham obyły się targi TCT Show + Personalize, połączone z serią prezentacji i seminariów, których tematem są innowacje i zastosowania dla druku 3D. Impreza, która pierwotnie skupiona była głównie na rozwiązaniach dla przemysłu, w ostatnich latach otworzyła się także na rynek maszyn domowych i prosumenckich. W tym roku wśród wystawców pojawili się m.in. HP, Autodesk, Dremel, Stratasys, Ultimaker, Felix, Formlabs, Colorfabb i wielu innych.

Poza producentami sprzętu i dostawcami materiałów, targi tłumnie odwiedzili także reprezentanci firm oferujących usługi drukowania. Naturalnie, modele pokazowe takich firm musiały być jak najbardziej efektowne. Im prezentowany wydruk bardziej zwala z nóg, tym większe zainteresowanie usługami firmy. Z tego względu niektóre modele były wyjątkowo dopieszczone.

Autor i bloger Christopher Barnatt przygotował swój subiektywny zestaw wydruków najbardziej godnych uwagi, które zebrał w listę Top10. Oto one:2015.10.15 Top10 najlepszych wydruków 1

10. Czaszka Dinozaura
Wydrukowana z PLA, składa się ze sklejonych części. Powierzchnia wygładzona po wydruku.

2015.10.15 Top10 najlepszych wydruków 2

9. Forma odlewnicza z piasku
Nie jedyny, ale jeden z najbardziej skomplikowanych przykładów form odlewniczych, wydrukowany z piasku przez ExOne.

2015.10.15 Top10 najlepszych wydruków 3

8. Obudowa rozdzielacza
Jeden z wielu przykładów wydruków z metalu. Obudowa wydrukowana jest z aluminium w technologii selektywnego topienia laserem. O takim labiryncie fauna odlewnicy mogą najwyżej pomarzyć!

2015.10.15 Top10 najlepszych wydruków 4

7. Motocykl wielomateriałowy
Złożony z różnych wydruków – z różnych materiałów, wypolerowanych i skręconych w całość. M.in. CopperFill, BronzeFill, Ninjaflex i poliwęglany. Wydruk firmy Mass Portal.

2015.10.15 Top10 najlepszych wydruków 5

6. Dłoń poglądowa
Wydruk firmy IPF. Przygotowany w technologii Polyjet na przemysłowych drukarkach Stratasys.

2015.10.15 Top10 najlepszych wydruków 6

5. Owocowa martwa natura
Wydrukowana przez Mcor, w technologii laminowania papieru SDL. Owoce są bardzo przekonywujące.

2015.10.15 Top10 najlepszych wydruków 7

4. Statek kosmiczny
Przygotowany przez firmę 3D Print Bureau, statek kosmiczny wydrukowany z żywicy.

2015.10.15 Top10 najlepszych wydruków 8

3. Delorian doskonały do podróży w czasie
Model firmy LPE przedstawiający pojazd dobrze znany każdemu miłośnikowi filmowej trylogii „Powrót do przyszłości”. Jego elementy zostały wydrukowane w różnych technologiach. Warto przyjrzeć się gładkiej przedniej szybie – wydrukowanej selektywnym spiekaniem laserowym.

2015.10.15 Top10 najlepszych wydruków 9

2. Obcy Hansa Gigera
Wydruk produkcji Tri-Tech3D. Z plastiku ASA na maszynie Fortus. Wydruk trwał łącznie 160 godzin. Wygładzanie trwało dla odmiany… 30 sekund. Nie ma to jak kąpiel w roztworze! Czaszka została zrobiona z żywicy na bardziej profesjonalnej maszynie.

2015.10.15 Top10 najlepszych wydruków 10

1. Droid R6
Astrodroid z Gwiezdnych wojen – w pełnej skali, ruszający się model zdalnie sterowany. Elementy plastikowe droida zostały wydrukowane z ABS na drukarce Lulzbot. Innymi słowy, zwykła drukarka FDM też ma moc!

Źródło: 3ders
Grafika: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]

DODAJ KOMENTARZ:

1 komentarz

  1. Avatar

    Byłem widziałem,warto się tam pojawić jeśli ktoś chce nawiązać kontakty lub naprade zobaczyć co się drukuje na świecie!!!