TOP 10 wydrukowanych memów z oferty SHAPEWAYS

0

Internetowe memy na stałe wpisały się w obraz dzisiejszego świata, komentując, wyśmiewając lub gloryfikując bieżące wydarzenia i sytuacje. Choć ich ilość rośnie w postępie iście geometrycznym, kilkadziesiąt z nich trwale wpisało się w kanony komunikacyjne w wielu miejscach na całym świecie, będąc w pełni zrozumiałymi bez względu na język, kulturę czy rasę. Memy już dawno temu weszły do obiegu mainstreamowego, pojawiając się na porządku dziennym w największych gazetach, programach telewizyjnych oraz – co naturalne, portalach internetowych. Ich fenomen zdążył odcisnąć swoje piętno również w branży druku 3D. Wiele memów doczekało się trójwymiarowego urzeczywistnienia i wydrukowania. Prym wiedzie w tym temacie SHAPEWAYS. Oto 10 najlepszych memów z drukarki 3D!

Joseph Ducreux Źródło: www.shapeways.com

Joseph Ducreux
Źródło: www.shapeways.com

Dla tych, którzy nie wiedzą: SHAPEWAYS to jedna z największych firm zajmujących się drukiem 3D na zamówienie, używając do tego celu profesjonalnych urządzeń, będących poza zasięgiem cenowym zwykłego użytkownika. Firma realizuje zamówienia wykorzystując kilkanaście różnych materiałów, począwszy od plastiku i elastycznych materiałów gumopodobnych, poprzez pełno kolorowe proszki gipsowe, a skończywszy na metalach szlachetnych w postaci złota czy srebra. Aktualnie w serwisie SHAPEWAYS znajduje się ponad 160 000 obiektów, co ma niestety dobre i złe strony. Na stronie możemy zamówić wydruk 3D istniejących modeli lub założyć własne konto, uploadować własne i zarabiać na ich sprzedaży za pomocą usług druku 3D świadczonych przez firmę. Dzięki temu modelowi biznesowemu SHAPEWAYS jest jedną z największych i najważniejszych firm z branży druku 3D na świecie.

Jednymi z najpopularniejszych produktów w serwisie są wydrukowane, „rzeczywiste” wersje memów. Jednym z pierwszych i chyba najpopularniejszym z nich jest bez wątpienia „Smutny Keanu” powstały w oparciu o słynne zdjęcie Keanu Reevesa. Figurka z wydrukowanym aktorem stała się jednym z symboli druku 3D, prezentując jego komercyjne możliwości i tworząc niestety często fałszywe przeświadczenie, iż drukowanie tego typu projektów jest w zasięgu ręki przeciętnego użytkownika drukarki 3D. Niestety tego typu produkcje są możliwe do wykonania wyłącznie przez profesjonalne i ekstremalnie drogie maszyny oraz firmy posiadające odpowiednie zaplecze do ich wykonania.

Abstrahując jednak od kwestii technologicznych, oto galeria najciekawszych i najpopularniejszych memów, jakie można znaleźć w ofercie SHAPEWAYS…

Sad Keanu Źródło: www.shapeways.com

Sad Keanu
Źródło: www.shapeways.com

xzbit Źródło: www.shapeways.com

xzbit
Źródło: www.shapeways.com

Grumpy Cat Źródło: www.shapeways.com

Grumpy Cat
Źródło: www.shapeways.com

Success Kid Źródło: www.shapeways.com

Success Kid
Źródło: www.shapeways.com

"RAWR means I love you" dinosaur Źródło: www.shapeways.com

„RAWR means I love you” dinosaur
Źródło: www.shapeways.com

F U I'm an Anteater Źródło: www.shapeways.com

F U I’m an Anteater
Źródło: www.shapeways.com

Botched Ecce Homo Painting a.k.a. Potato Jesus Źródło: www.shapeways.com

Botched Ecce Homo Painting a.k.a. Potato Jesus
Źródło: www.shapeways.com

Fuck Yea ring Źródło: www.shapeways.com

Fuck Yea ring
Źródło: www.shapeways.com

Me Gusta Źródło: www.shapeways.com

Me Gusta
Źródło: www.shapeways.com

DODAJ KOMENTARZ:

Leave A Reply