Ukraińcy wydrukują na drukarkach 3D największy w historii herb Ukrainy

0

Chociaż u naszych wschodnich sąsiadów toczy się regularna – choć nieoficjalna wojna, Ukraińcy za wszelką cenę próbują odzyskać odrobinę normalności, jaka towarzyszyła im jeszcze rok temu… Podczas nadchodzącej konferencji dot. technologi druku 3D – 3D Print Conference, która odbędzie się 5-go października w Kijowie, jej uczestnicy planują przeprowadzić symboliczny performance w postaci wydrukowania na drukarkach 3D największego herbu narodowego w historii niepodległej Ukrainy! Ustanowiony w ten sposób rekord ma zostać wpisany do księgi oficjalnej rekordów kraju.

Wydrukowany herb ma mieć 120 cm wysokości i 72 cm szerokości. Model zostanie wydrukowany w kolorach Ukrainy – żółtym i błękitnym. Druk 3D ma trwać ok. 4 godzin. Za jego powodzenie mają odpowiadać dwie ukraińskie firmy – 3Dfactory i Fabbers. Filamenty mają zostać dostarczone przez szereg innych firm.

Druk 3D ukraińskiego herbu

To pierwszy raz, gdy na Ukrainie zostanie zorganizowany tego typu event poświęcony technologii druku 3D. Odbędzie się on w stolicy kraju, Kijowie, w NSC „Olympiyskiy„, przy ul. Krasnoarmeiskaya 55. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie: www.3dprintconf.com.ua.

Druk 3D ukraińskiego herbu 01

Chociaż nie chciałbym popadać tu w żaden patos, uważam ze to bardzo ważna i cenna inicjatywa. Nie chodzi o to czy i jak wyjdzie ten wydruk, czy herb o wysokości 120 cm robi na kimkolwiek jakiekolwiek wrażenie czy nie – chodzi o to, że w obliczu tak dużej tragedii jaką jest konflikt zbrojny na Ukrainie, każda tego typu akcja ma bardzo pozytywny wpływ na morale Ukraińców, szczególnie gdy w tak bezpośredni sposób odwołuje się do ich patriotyzmu. To co cieszy jeszcze bardziej, to fakt, iż w powyższym projekcie wykorzystano technologię druku 3D i zebraną wokół niego społeczność.

Grafika: materiały prasowe

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.