Utwór tygodnia: Youth of Today – „Put it Aside”

0

Nasz ostatni materiał o Omni3D miał wstrząsnąć polską branżą druku 3D i faktycznie po części wstrząsnął, ale… nie do końca tak jak się spodziewałem? Część osób uznało zarówno mój tekst jak i sam wywiad za kontrowersyjny, co miało pewne odzwierciedlenie w komentarzach na portalu jak i na innych serwisach branżowych. Ostatecznie pewne kwestie udało się wyjaśnić, pewnych pewnie nie uda się wyjaśnić nigdy… Czasem jednak warto odłożyć spory na bok i spróbować wspólnie odnieść sukces w dążeniu do celu. I o tym jest właśnie dzisiejszy utwór tygodnia zespołu Youth of Today – „Put it Aside.

Źródło: www.wikimedia.org

Źródło: www.wikimedia.org

Youth of Today to legenda sceny hard-corowej i straight edge. Powstały w 1985 roku zespół, zredefiniował i odświeżył idee straight edge oraz popchnął tą ideologię w zupełnie nowym kierunku. Nurt zapoczątkowany przez Minor Threat i Ian`a MacKaye`a oraz zespoły w rodzaju Teen Idles czy State of Alert opierał się na trzech fundamentach zdefiniowanych hasłami: don`t drink – don`t smoke – don`t do drugs. Ideologia ta odrzuca używanie wszelkiego rodzaju używek oraz promuje wolny od pokus umysł i ciało – chociaż nie ma to żadnego związku z jakąkolwiek religią. Straight Edge (sXe) jest z natury rzeczy obojętna na kwestie wyznaniowe, czy polityczne. Dąży do tego, aby człowiek żył w zgodzie z własnym sobą, realizował się i nie tracił czasu ani życia na używki ani inne wszelkiego rodzaju uzależnienia. Kolejne zespoły tej sceny jak Youth of Today, czy  Gorilla Biscuits dodały do tego elementy wegetarianizmu i kwestie ochrony praw zwierząt. Zaczęły też zmierzać ku temu, aby ideologia sXe przekształciła się w nowy ruch społeczny.

Poniższy utwór dotyczy z kolei kwestii sporów oraz ich zasadności jakie toczone są w społecznościach. Zachęcam do zapoznania się z nim i zadumania się przez chwilę. Pamiętajmy bowiem co mawiał Prezes Ochódzki: „przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.