W sobotę startują Mistrzostwa Świata w Curlingu. W barwach reprezentacji Polski – redaktor CD3D, Adela Walczak!!!

2

Chociaż Adela Walczak trafiła do zespołu CD3D stosunkowo niedawno, jej artykuły sprawiły, że dość szybko stała się drugim (po mnie of course :-)) najczęściej czytanym autorem na łamach naszego portalu. Nieśmiertelną sławę przyniósł jej przede wszystkim słynny test porównawczy Verbatimu i Devil Design, który tak wzburzył grono fanboy`ów firmy Marka Ryszki, że wywindowali go na sam szczyt listy najczęściej komentowanych ever. Jednakże oprócz projektowania obiektowego, drukowania 3D i pisania fantastycznych tekstów w niemożliwym do podrobienia stylu, Adela ma jeszcze jedną pasję, która czyni ją wyjątkową. Otóż Adela gra w curling. I robi to na tyle dobrze, iż trafiła do reprezentacji Polski, która właśnie w ten weekend rozpoczyna swój udział na Mistrzostwach Świata.

Dla tych, którzy mogą nie kojarzyć – curling to ta dziwna gra, gdzie na lodowisku zawodnicy wypuszczają do celu kamienie, a reszta drużyny szczotkuje lód zwiększając jego temperaturę, przez co zmienia się tarcie i prędkość sunącego kamienia. Zanim powiecie, że to nie tylko nudne, ale na dodatek bardzo niszowe, chciałbym zauważyć, iż curling cieszy się bez porównania większą popularnością i rozpoznawalnością na świecie niż druk 3D. Poziom wymaganych umiejętności, precyzji i złożoności wykonywanych zagrań oraz odpowiednia strategia sprawiają, że curling jest nazywany „szachami na lodzie”. Just saying…

Przez najbliższych 9 dni, w dniach 12-19 września w szwajcarskim Bernie rozegrane będą historyczne, pierwsze Mistrzostwa Świata w Curlingu Drużyn Mieszanych. Dyscyplina rozgrywana jest na identycznych zasadach co klasyczny curling, z tą różnicą, że swoje kamienie zagrywają naprzemiennie zawodnicy różnych płci.

Reprezentacja Polski (od lewej): Marta SZELIGA-FRYNIA (Skip), Maciej CESARZ (Vice Skip), Adela WALCZAK, Paweł FRYNIA

Reprezentacja Polski (od lewej): Marta SZELIGA-FRYNIA (Skip), Maciej CESARZ (Vice Skip), 
Adela WALCZAK
, Paweł FRYNIA

Reprezentacja Polski (w składzie której znalazła się Adela) złożona jest z czołowych polskich curlerow pod wodzą kapitana (skipa) Marty Szeligi-Fryni, najbardziej utytułowanej polskiej zawodniczki. Każdy z czwórki zawodników ma za sobą ponad dekadę aktywnego uprawiania curlingu i występy w reprezentacji kraju na najważniejszych europejskich i światowych imprezach rangi mistrzowskiej.

W turnieju wystąpi 36 drużyn z całego świata. Polska znalazła się w grupie C, a jej rywalami będą kolejno: Kazachstan, Czechy, Rosja, Szwajcaria, Nowa Zelandia, Anglia, Słowenia i Chiny. Zajęcie miejsca 1-3 w grupie zagwarantuje Polsce awans do fazy pucharowej. Wyniki spotkań można śledzić na żywo na stronie www.worldcurling.org.

Będąc przepełnionymi dumą z sukcesów naszej redakcyjnej koleżanki, zachęcamy wszystkich czytelników CD3D do kibicowania reprezentacji Polski w curlingu i życzymy Adeli powrotu z mistrzostw ze złotym medalem.

A nawet jeśli się nie uda, to go jej wydrukujemy 🙂

DODAJ KOMENTARZ:

2 komentarze