W szerokim świecie – Szacunki SmarTech

0

Świat chce i potrzebuje, jeszcze tylko nie zawsze wie jak wykorzystywać technologię druku 3D. Trend ten jednak wygląda zupełnie inaczej w przypadku branży niskobudżetowej i profesjonalnej.

Jak podaje SmarTech wydatki na rozwój technologii druku 3D do roku 2022 wzrosną do kwoty 600mln dolarów. Tak „zacne” pieniądze na projektowanie i prototypownie pojawią się w sektorze badań kosmicznych i obronnych. Technologia coraz aktywniej będzie wykorzystywana w takich dziedzinach jak:

  • Satelity
  • Wojskowe pojazdy latające
  • Systemy rakietowe
  • Bezzałogowe drony

Są to dziedziny będące daleko po za zasięgiem polskich firm i przedsiębiorców, którzy obecnie w większości zastanawiają się co zrobić żeby sprzedać swoją drukarkę tworzącą piękne, ale plastikowe np. głowy superbohaterów.

Patrząc na sprawę optymistycznie, 600mln $ wygląda śmiesznie w porównaniu z jakimkolwiek wielkim biznesem, dla przykładu Microsoft zapłacił około 2,5mld $ za przejęcie firmy będącej twórcą Minecraft. Nie przejmujmy się wiec tym, że wielki biznes druku 3D omija łukiem nasz kraj.

3dmine

Źródło: 3dprint.com

Udostępnij.

O autorze

Sebastian Urbański

Specjalista IT zapewniający wsparcie techniczne firmy i autor artykułów w CD3D. Od lat związany z branżą IT/Internetu. Pasjonat nowych technologii i gadżetów.