Witamy nowych redaktorów w CD3D: Karol Krawczyński, Bartek Kuczyński (a.k.a. „Jakub Niespolański”) i… wielki powrót Dr. Plamy!

5

Dwa tygodnie temu ogłosiliśmy, iż poszukujemy redaktorów, którzy byliby chętni rozwijać wspólnie z nami CD3D. Przez ten czas zgłosiło się do nas kilka ciekawych osób, jednakże trzy nazwiska sprawiły, iż ostatecznie nasz proces „rekrutacji” skończył się równie szybko jak się zaczął. Do naszego zespołu dołączają – Karol Krawczyński, który zdążył do dziś opublikować u nas blisko 20 artykułów, Bartosz Kuczyński, znany z częstych komentarzy pod naszymi artykułami pod nickiem „Jakub Niespolański” oraz… Piotr Kalinowski, czyli słynny Dr. Plama – ex-redaktor RepRapForum, były członek teamu Monkeyfab oraz współtwórca podcastu o druku 3D XYZ.

Współpraca redakcyjna rozpoczyna się już dziś. Oto krótkie sylwetki naszych nowych (starych) kolegów redakcyjnych.

Jeśli chodzi o Karola Krawczyńskiego, to sformułowanie „nowy redaktor” jest trochę nie na miejscu, gdyż nasza współpraca z Karolem trwa od ponad roku. W tej chwili nasza współpraca została po prostu sformalizowana i będzie miała charakter stały. Karol jest autorem wielu tekstów na temat MakerBot Replicatora 2X i 5th, z których korzysta na co dzień w pracy zawodowej. Jest współtwórcą marki Ekoteria oraz firmy AM Solutions, zajmującej się szybkim prototypowaniem. Pochodzi z Częstochowy.

Paweł Ślusarczyk i Karol Krawczyński

Bartosz Kuczyński jest z kolei znany z licznych komentarzy na naszym portalu, gdzie występował pod pseudonimem „Jakub Niespolański„. Na co dzień zajmuje się prowadzeniem własnej firmy – Luderis, zajmującej się produkcją i dystrybucją gier edukacyjnych oraz tłumaczeniami. Posiada również własną drukarkę 3D klasy RepRap kupowaną jeszcze bezpośrednio od Krzysztofa Dymianiuka z czasów Unique Design. Jest orędownikiem ruchu open-source. Wcześniej publikował już wiele tekstów na różnych portalach nie związanych z technologią druku 3D. Pochodzi z Poznania.

Paweł Ślusarczyk i Bartosz Kuczyński

Paweł Ślusarczyk i Bartosz Kuczyński

Piotr Kalinowski to bardzo znana – choć dziś już może trochę zapomniana postać, jeśli chodzi o niskobudżetowy druk 3D. Od 2013 roku współpracował z Monkeyfab, gdzie współtworzył m.in. RepRapForum, na którym publikował liczne artykuły pod pseudonimem „Dr. Plama„. Był jednym autorem teakstów o druku 3D w tamtym czasie, z którym naprawdę warto było rywalizować – zarówno pod względem merytorycznym jak i stricte „literackim„. Piotr przeprowadzał również wywiady video podczas różnych targów i eventów, był także współautorem pierwszego podcastu o druku 3D – XYZ, który prowadził razem z Łukaszem Wardzińskim, czyli „Dziarskim„. Po odejściu z Monkeyfab Piotr skupił się na branży filmowej. Pochodzi z Warszawy.

Piotr Kalinowski, Paweł Ślusarczyk i Paweł Twardo

Pierwsze artykuły nowych / starych redaktorów pojawią się na łamach naszego serwisu już dziś. Zapraszamy do lektury…

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.