WOLFix zaprezentuje szereg nowości ze swojej oferty podczas nadchodzących targów 3D Show w Warszawie

0

II edycja targów 3D Show zbliża się wielkimi krokami. Tak jak w zeszłym roku, będzie ona gościć w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Po raz kolejny w trakcie tego wydarzenia będzie miało miejsce wiele premier urządzeń, materiałów eksploatacyjnych oraz wszelkiego rodzaju rozwiązań związanych z technologią druku 3D. Jedną z firm, która zamierza zaprezentować szereg nowości w swojej ofercie jest WOLFix – producent filamentów do niskobudżetowych drukarek 3D drukujących w technologii FDM, który równocześnie jest jednym ze sponsorów imprezy.

Marka WOLFix miała premierę rok temu, właśnie podczas targów 3D Show w Warszawie. Firma posiada w swojej ofercie szeroką gamę kolorystyczną filamentów PLA, która jest sukcesywnie poszerzana o kolejne barwy. Na targach zaprezentowane zostaną dwie nowe linie filamentów: WOLFix Crystal (transparentne PLA w szlachetnych barwach) oraz WOLFix NeoFluo (neonowe filamenty posiadające cechy światłowodu przeznaczone do wydruków dla branży reklamowej). Kolejna nowość to materiały powstałe przy współpracy z firmą 3D Universal: PET, HIPS, PC ABS, PMMA, Nylon oraz filament gumowy o różnym stopniu twardości.

WOLFix to marka firmy WOLF Project Studio – firmy zajmującej się m.in. projektowaniem oraz budową maszyn CNC i drukarek 3D. Są to urządzenia produkowane na zamówienie, w dużej mierze dla branży przemysłowej. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom swoich klientów, WOLF Project Studio wyspecjalizowało się w produkcji maszyn wielkogabarytowych. Drukarki 3D firmy cechują się następującymi parametrami technicznymi:

  • głowica drukująca o średnicy 2 mm i większej
  • wysokość drukowanej warstwy na poziomie 1 mm
  • wydajność pracy na poziomie 1 kg filamentu na 4-5 h
  • druk 3D z filamentu o średnicy 6 mm
  • autorski extruder
  • możliwość drukowania ponad metrowych modeli 3D.

WOLFix 01

Na targach zostaną przedstawione nie tylko wydruki wielkogabarytowe, lecz także nowe parametry druku 3D, jak zmienna faktura. Zaprezentowane zostaną profesjonalne narzędzia, jakie firma wykorzystuje do wykańczania wydruków, aby nadawały się do użytku. To wszystko pojawi się na żywo na stanowisku WOLFix. Podczas pierwszego dnia imprezy, o godzinie 12:00 odbędzie się prezentacja wydruku 3D, po której zostaną rozlosowane wydrukowane przez firmę designerskie lampki w kształcie rakiety.

WOLFix 02

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.