Nie wyrzucajcie pustych butelek po szampanie! Zróbcie sobie z nich lampkę…

0

Sylwester już za nami, a i Nowy Rok chyli się już ku zakończeniu. Większość z nas doszła zapewne do siebie po całonocnych uniesieniach i balach, czas najwyższy aby wrócić… do drukowania 3D. Na dobry początek, proponuję szybki i przyjemny wydruk modelu, który nie tylko wyróżnia się kreatywnością i użytecznością, to również… pozwoli nam zutylizować w bardzo interesujący sposób puste butelki po szampanie! SplashLIGHT to projekt lampki, w której rolę klosza spełnia właśnie butelka – resztę, czyli jedyny w swoim rodzaju stojak musimy wydrukować sobie na drukarce 3D.

Aby zrealizować projekt, trzeba się zaopatrzyć w halogenową żarówkę, okablowanie wraz z włącznikiem, biały filament – i oczywiście butelkę po szampanie i drukarkę 3D. Projekt autorstwa Avooq jest dostępny w serwisie MyMiniFactory – aby pobrać projekt należy najpierw utworzyć tam konto (a warto, ponieważ jest tam sporo fantastycznych modeli niedostępnych na Thingiverse). Projekt jest już zwymiarowany pod klasyczne butelki, więc nie trzeba robić żadnych testów i go skalować.

Model zaprezentowany na zdjęciach drukował się 10 godzin, na warstwie 0,2 mm z 20%-wym wypełnieniem. Mając już pewne doświadczenie z drukowaniem lamp podpowiem, iż warto wcześniej przemyśleć kwestię montażu światła oraz okablowania aby nie pakować się w niepotrzebne koszty.

Szampan 05

Źródło: www.myminifactory.com
Grafika: [1] [2] [3] [4] [5]

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.