XFAB z kolejną nagrodą!

3

Rok 2017 zdecydowanie należy do włoskiego DWS Systems i najmłodszej konstrukcji firmy – XFAB’a. Drukarka 3D wygrała właśnie w swojej kategorii Konkurs Dobry Wzór 2017 organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, a wcześniej jako pierwsza drukarka 3D na świecie została wpisana na ADI Design Index oraz zdobyła nagrodę w plebiscycie 3D Printing Industry jako najlepsza drukarka 3D w klasie „najlepszej, osobistej drukarki 3D roku„.

Włoska konstrukcja jest nie tylko doceniana za wygląd ale również za precyzję i jakość druku 3D. W ostatnich dniach Włosi wypuścili na rynek drugą, dokładniejszą wersję swojego flagowego produktu, wyposażonego w laser o wysokiej rozdzielczości, o plamce wielkości 50 mikrometrów. Dzięki temu może zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników, dalej zapewniając największy obszar roboczy w swojej klasie, o średnicy 180 mm i takiej samej wysokości.

DWS Systems to prawdziwi weterani branży druku 3D, których początki sięgają 2004 r., gdy jeszcze jako Next Factory prezentowali na targach EuroMold dwie premierowe drukarki 3D – DigitalWax 010 i DigitalWax 020. Na przestrzeni kolejnych lat firma stopniowo udoskonalała swoją technologię, stając się jednym z liderów w obszarze produkcji urządzeń drukujących z żywic światłoutwardzalnych w technologii SLA. W Polsce dystrybutorami drukarek 3D DWS Systems są MTT Polska i Hexagon Group.

DODAJ KOMENTARZ:

3 komentarze

  1. Avatar
    Wojciech Lewenstam Jr. on

    Miło słyszeć takie opinie 🙂
    Nowy, 50um XFAB ma (bo już miałem w ręku wydruki) jeszcze lepszą jakość druku, niż ten ze 100um spotem.

Leave A Reply