Z drukarki 3D na pokaz mody w Paryżu

0

Podczas ostatniego Tygodnia Mody w Paryżu, odbył się pokaz kolekcji Voltage, składającej się z 11 kreacji autorstwa Iris van Herpen. Jest to pierwszy przypadek, gdy w takim miejscu zostały zaprezentowane ubrania wykorzystujące elementy wydrukowane w technologii druku 3D.

źródło: www.openwear.org

Ubrania łączą elementy różnego rodzaju dzianin z elementami drukowanymi z różnych materiałów syntetycznych, nakładanych na siebie warstwa po warstwie. Neri Oxman, współprojektantka kolekcji opisując koncepcję kolekcji, powiedziała, że przy pracy starano się stworzyć swego rodzaju drugą skórę dla ciała modelek, aby uzyskać swego rodzaju chodzący pancerz. „W ten sposób byliśmy w stanie zaprojektować nie tylko formę części garderoby lecz również ich ruch”.

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Dyrektor Projektu w CD3D Medical. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Współtwórca Otwartego Klastra Biodruku 3D w łódzkim Bionanoparku. Współtwórca SKAFFOSYS - pierwszej polskiej komercyjnej biodrukarki 3D.