Z rysunku naszego dziecka do figurki z drukarki 3D

0

Moja córka uwielbia rysować. Jeśli jej to pokażę – zbankrutuję. Bo będę musiał wydrukowac jej wszystko co stworzy… Doodlesculpt to serwis amerykańskiej firmy 3D Print Holdings, który oferuje druk figurek w 3D tworzonych z rysunków dzieci. Sposób działania jest prosty: gotowy obrazek wgrywamy przez serwis internetowy do bazy, a nastepnie jest on odpowiednio przygotowywany, drukowany i odsyłany w ciągu… 48h!

Źródło: www.3ders.org

Źródło: www.3ders.org

Gotowe figurki mają 10 cm wysokości i kosztują 99 $ (ok. 320 PLN + koszty transportu i cła). Zatem nie jest to tania rzecz i warto poświęcić chwilę czasu przy typowaniu właściwego obrazka do druku. Produkcja figurek odbywa się na profesjonalnej drukarce 3D, wartej kilkaset tysięcy dolarów. Jest w stanie wydrukować do 100 projektów w tym samym czasie. Jeżeli biznes będzie rozwijał się zgodnie z zamierzeniami jego włascicieli, firma zamierza dokupić kolejne urządzenia.

Źródło: www.3ders.org

Źródło: www.3ders.org

Drukowanie dziecięcych rysunków niesie ze sobą jeszcze jeden aspekt: każda niedoskonałość zostanie uwypuklona na wydruku, ale jak stwierdził właściciel firmy, John Carrington: ” to niedoskonałości pozwalają nam stać się perfekcjonistami„. Cóż, każdy uczy się na błędach i możliwe że znajdą się tacy, którzy zainwestują 300+ złotych po to, aby przekonać o tym swoje dzieci :-). Tak czy inaczej, jest to dość ciekawy pomysł i nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na obniżkę cen. Wtedy z pewnością się zdecyduję. Jak pisałem na wstepie – córka będzie zachwycona!

Źródło: www.3ders.org

Źródło: www.3ders.org

Źródło: www.3ders.orgwww.thestate.com

DODAJ KOMENTARZ:

Leave A Reply