Zbroja Iron Man’a już niedługo w Twoim domu

3

Chińska firma The Shenzhen, postanowiła wyjść na przeciw potrzebom fanów Iron Mana i wpadła na pomysł, że będzie drukować i sprzedawać zbroję Starka – wersja Mark 3. Wszystko było już gotowe – pierwsze prototypy, pierwsze filmiki pokazujące jak wygląda gotowa zbroja, cennik … Zarządzający firmą nie pomyśleli jednak kilku drobnych kwestii …

Centrum Druku 3D - iron man

Źródło: www.3ders.org

Zbroja, poza tym że wygląda świetnie, posiada również kilka ciekawych gadżetów – ruchomą płytę czołową i klika punktów podświetlanych LED’ami, które nadają jej realizmu. Dodatkowo zbroja jest lekka – waży tylko 3 kilogramy i może być noszona przez osoby między 170 a 183 cm zwrostu. Producent zapewnia, że zbroja jest wytrzymała (hhmmm … oby nie tak ‚trwała’ jak Mark 42 😉 ). Z informacji jakie jeszcze jakiś czas temu można było znaleźć na stronie pomysłodawcy wynika, że materiał z jakiego zbroje będą wykonywane to włókno węglowe wzmocnione polimerem z 2mm poduszkami wewnątrz korpusu. Stawy zostaną wykonane z metalu dla stabilności i trwałości całej zbroi.

CD3D - IM

Źródło: www.techcrunch.com

CD3D - IM

Źródło: www.techcrunch.com

A teraz kilka łyżek dziegciu do tego wspaniałego produktu – wszystkich, którzy już nerwowo przytupują na samą myśl o posiadaniu takiego cudeńka w swojej szafie z przykrością informujemy iż … gotowa zbroja to wydatek bagatela $35,000. Jeśli jednak macie kilkadziesiąt tysięcy dolarów na zbyciu i cena Was nie przeraża to kolejna zła wiadomość – zbroję można nabyć wyłącznie w Chinach z uwagi na fakt, iż pomysłodawca nie wpadł na pomysł by wcześniej dogadać się z Marvelem, który to oficjalnie zakazał sprzedaży zbroi poza Chinami.

Jako wielbicielka IM trzymam mocno kciuki by firma  The Shenzhen dogadała się z Marvelem … jak to mówią ‚nadzieja umiera ostatnia’  😉

Źródło: www.techcrunch.com

DODAJ KOMENTARZ:

3 komentarze

 1. Avatar
  Martin Olchanowski on

  Ironic Man – Mark 75 armor 😉 Juz wkrotce w sklepach na calym swiecie 😉

 2. Avatar

  OMG facetko!!! Nie umiesz pisać – Iron Man, Stark, Facebook, Marvel itp odmienia się bez apostrofu, który jest na miejscu tylko po literze „e” i w zależności od rzeczownika „y” np (nie ma) Tony’ego. A każde skróty (jeśli się tylko da) odmienia się przez myślnik.

 3. Avatar

  Dziękuję za rzeczową uwagę, zmiany w tekście wprowadzę jak najszybciej. Jeśli już jednak jesteśmy w temacie poprawności językowej to przyznam, że nie przypominam sobie by w języku polskim istniało słowo „facetka” a używanie więcej niż jednego wykrzyknika uznawane jest za niegrzeczne.
  Zachęcam jednak do wyłapywania błędów w naszych tekstach – jak wiemy nikt nie jest nieomylny 😉

  Happy Easter, dear Doctor Who Fan 🙂