Zortrax rozpoczyna nową dekadę od mocnego akcentu – na nowo uruchomionym Zortrax Outlet prowadzona jest sprzedaż drukarek 3D z serii Inventure oraz oryginalnych materiałów eksploatacyjnych producenta w różnych nietypowych kolorach. Obniżki cen są w niektórych przypadkach oszałamiające – za kwotę 9295,00 PLN netto można kupić Zortrax Inventure, myjkę DSS oraz komplet aż 66 kartridżów z filamentami (42 x Z-PLA + 23 x Z-PETG + Z-SUPPORT Premium).

Oprócz drukarki 3D Inventure, promocja obejmuje wybrane filamenty dla pozostałych modeli urządzeń producenta: M200 / M200 Plus i M300 / M300 Plus: Z-ULTRAT, Z-GLASS, Z-HIPS, Z-ASA Pro, Z-PLA Pro oraz wybrane akcesoria do Inventure. Rabaty sięgają w skrajnych przypadkach aż 48% (dot. zakupu zestawu Zortrax Inventure + DSS Station)!

Zortrax Inventure to w pełni profesjonalna drukarka 3D w segmencie desktopowym. Posiada najmniejszy obszar roboczy ze wszystkich drukarek 3D producenta, ale pozostałe funkcjonalności w pełni to wynagradzają. Są to przede wszystkim:

  • dwie głowice drukujące – jedna do materiału budulcowego, a druga do podporowego, rozpuszczalnego w wodzie
  • możliwość uruchomienia trybu drukowania 3D tylko z jednej głowicy drukującej
  • możliwość pracy z filamentami w kartridżach lub na szpulach – w tym filamentami od zewnętrznych dostawców
  • czujnik przepływu filamentu, który pauzuje drukarkę 3D w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek problemu (dot. wyłącznie trybu pracy z filamentami w kartridżach)
  • zamykana i podgrzewana komora robocza, która niweluje problem odkształceń materiałów budulcowych
  • system automatycznej kalibracji stołu roboczego
  • optymalizacja do długotrwałych cyklów produkcyjnych trwających po 2-3 doby.

W listopadzie 2019 r, producent wprowadził szereg zmian do urządzenia, jeszcze bardziej zwiększając jego zakres funkcjonalny. W oprogramowaniu Z-SUITE w profilu dla Zortrax Inventure pojawiła się funkcja „zewnętrzne materiały„, gdzie można ustawić parametry filamentów. Dedykowane filamenty obsługiwane przez drukarkę 3D w trybach jedno- i dwugłowicowym to:

Tryb jednogłowicowy: Z-NYLON, Z-ULTRAT, Z-PETG, Z-GLASS, Z-PLA
Tryb dwuogłowicowy: Z-PETG, Z-PLA, Z-ULTRAT Plus, Z-SUPPORT Premium.

Tym samym drukarka 3D uzyskała pełną dowolność w drukowaniu z materiałów termoplastycznych – zarówno oryginalnych, zapewnianych przez Zortrax jak i zamienników lub materiałów specjalnych. Daje to użytkownikom pełną wolność wyboru najlepszego dla swoich potrzeb ustawienia pracy. Niezależnie od druku 3D z filamentów na szpulach, Zortrax Inventure może pracować w trybie jednogłowicowym. W poprzednim, oryginalnym trybie, Inventure zawsze drukował raft z materiału podporowego, podobnie jak wszystkie, nawet najprostsze podpory. W tej chwili można z tego zrezygnować i drukować wybrane detale tylko z użyciem jednej głowicy. Optymalizuje to czas i koszty realizowanych wydruków 3D o prostej geometrii, a zarazem otwiera to drogę do drukowania z materiałów, które nie współpracują dobrze z materiałami podporowymi rozpuszczalnymi w wodzie, pokroju nylonu.

Więcej informacji na temat drukarek 3D Zortrax Inventure:

5 rzeczy, które powinniście wiedzieć o drukarce 3D Zortrax Inventure

Kolejna (mini)rewolucja Zortraxa – Inventure otrzymuje możliwość drukowania z materiałów na szpulach

Źródło: www.zortrax.com via www.3dprintingcenter.net

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like