Jeśli przypadkiem przebywacie w Burleson Boulevard w Fort Worth (USA) a ponadto jesteście fanami Marvela (tak dokładnie tej firmy, która odpowiedzialna jest dla Iron Mana czy Hulka) to koniecznie odwiedźcie sklep Sam’s Club! Z okazji otwarcia sklepu w nowej lokalizacji, zorganizowanych zostanie wiele ciekawych wydarzeń, które mają przyciągnąć jak najwięcej klientów. Mają to bym m.in. spotkania ze znanymi aktorami. Ale oczywiście, jak dla nas, najciekawszym punktem programu otwarcia będzie premiera drukarki 3D Marvela.

Podczas wielkiego otwarcia klienci sklepu będą mogli zeskanować swoją twarz, która zostanie następnie umieszczona na tułowiu Marvelowskiego superbohatera a następnie cała postać zostanie wydrukowana. Gotowy wydruk fani będą mogli oczywiście zabrać do domu. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie na świecie i z tego co ogłaszają, nie ostatnie.

Marvelowska drukarka 3D została stworzona przez 3DPlusMe, firmę powstałą w 2012 roku. Pierwszym z oferowanych przez nich produktów był system, który zamieniał zeskanowaną twarz w model 3D, który mógł zostać zamieszczony na tłowiach znanych sportowców czy superbohaterów. Dodatkową opcją jest możliwość zamówienia wydruku tak przygotowanej figurki z dostawą do domu.

Obecność drukarki firmy 3DPlus w sklepie Sam’s Club nie jest przypadkowa, takich pokazów będzie coraz więcej. Jak twierdzi Cydni Tetro, CEO 3DplusMe: “Najważniejszym doświadczeniem marki dla fanów jest stanie się częścią ich ulubionej historii. I właśnie na to pozwala im druk 3D i skanowanie 3D, na stanie się częścią ulubionej opowieści dzięki personalizowanej platformie stworzonej przez 3DplusMe.

Warto wspomnieć, że sprzęt tej firmy wykorzystywany jest również w grach komputerowych do nadawania avatarom twarzy graczy. Z jednej strony pomysł bardzo fajny ­ wyobraźcie sobie wypasioną postać z Waszą twarzą pomykającą po planszy jakiegoś Diablo czy innego świata rodem choćby z Hobbita. Z drugiej strony warto zadać sobie pytanie czy chcielibyście widzieć się na ekranie komputera na przykład ginącego od strzału w plecy czy rozszarpanego przez Rancora…

Anyway… pomysł drukowania postaci ze świata Marvela czy innego Fandomu jest genialny! Nic nie sprawi prawdziwemu Geekowi takiej przyjemności jak kolejny gadget z jego ulubionego universum, a jeśli jeszcze będzie posiadał choć drobny element łączący go z włascicielem to już szczyt szczęścia.

P.S. ­ odpowiadając od razu na jedno z popularniejszych pytań pojawiających się w momencie pojawiania się haseł Marvel czy DC…

NIE, BATMAN TO NIE MARVEL! 😉

Źródło: www.3dprint.com
Grafika: [1]

Agnieszka Goławska
Z zawodu i wykształcenia związana z branżą marketingu i IT.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować

    Więcej w Projekty 3D