06.09.2014 – IV edycja Dnia Druku 3D w Kielcach i projekt 100 drukarzy 3D

3

W sobotę, 6 września 2014 w Kielcach, odbędzie się kolejna, IV edycja najważniejszej imprezy dotyczącej segmentu niskobudżetowych drukarek 3D w Polsce – Dnia Druku 3D. Impreza odbędzie się w gościnnych murach Institute of Desing Kielce, dzięki uprzejmości dyrektora Wzgórza Zamkowego pana Janusza Knapa. Nadchodząca edycja będzie różniła się nieco formułą od dotychczasowych wydarzeń. Twórcy Dnia Druku 3D – Janusz Wójcik  i Paweł Rokita wyciągnęli wnioski z poprzednich edycji i po raz kolejny starają się dopasować format imprezy do obecnych uwarunkowań rynkowych i oczekiwań. Na przestrzeni ostatniego roku branża druku 3D bardzo się zmieniła wymuszając niejako zmianę charakteru Dnia Druku 3D. Podczas jesiennego eventu główny akcent zostanie położony na usługi drukowania przestrzennego w różnych technologiach.

Mimo zmiany formatu, drukarki 3D nadal pozostaną ważną częścią imprezy – po prostu w ostatnim czasie gwałtownie wzrosło zapotrzebowanie stricte na usługi druku 3D. Wydaje się, że jest to związane z faktem, iż coraz więcej osób wie czym jest druk 3D i pojawia się coraz więcej pomysłów na biznesowe wykorzystanie drukarek 3D. Ostatnią imprezę odwiedziło wiele osób pracujących w firmach świadczących usługi drukowania przestrzennego, które wielokrotnie podkreślały, jak bardzo żałują że nie mają imprezy, na której mogłyby prezentować swoje osiągnięcia.

Dni Druku 3D Kielce DZIEŃ 1-84

Spora część dotychczasowych uczestników spotkań w Kielcach już zadeklarowała swój udział. Z informacji jakie uzyskałem ze strony organizatorów mogę napisać, iż najprawdopodobniej pojawią się wydruki w jeszcze większej ilości technologii niż podczas ostatniej imprezy. O rosnącym zainteresowaniu drukiem 3D świadczą też telefony, które organizatorzy odbierają od osób chcących odwiedzić kolejną edycję. Pojawiły się też pierwsze sygnały od osób z zagranicy, które myślą o przyjeździe do Kielc.

Dni Druku 3D Kielce DZIEŃ 1-78

Przyjmowanie zgłoszeń zostało już rozpoczęte. Organizatorzy apelują, aby przebiegało to jak najsprawniej – podczas ostatniej edycji do ostatniej chwili znaczna część osób zwlekała z przesłaniem deklaracji, choć jednocześnie zapewniała o swoim uczestnictwie. Już dziś można uzyskać informacje o warunkach uczestnictwa w imprezie kontaktując się z:

Projekt „100 drukarzy 3D”

Wydarzeniem towarzyszącym imprezie, będzie stworzenie instalacji artystycznej w technologii FDM. Instalacja będzie składała się z dużej liczby elementów o maksymalnych gabarytach 15 x 15 x 15 cm. Pragniemy zaapelować do użytkowników drukarek 3D, o udział w stworzeniu tego dzieła w ramach grupy 100 drukarzy 3D, którzy mieliby wydrukować tę instalację. Elementami będą proste bryły geometryczne, z którymi powinien poradzić sobie nawet początkujący drukarz. Wszystkie osoby prywatne jak i firmy zostaną wymienione w materiałach towarzyszących instalacji (w planach jest również film). Będzie to nie tylko świetna forma reklamy, ale również niepowtarzalna okazja wzięcia udziału w niesamowitym wydarzeniu. Ostatnie elementy zostaną wydrukowane w dniu imprezy.

Panie i panowie przygotujcie swoje maszyny!!!

Więcej informacji na temat projektu 100 drukarzy 3D – już wkrótce tylko na CD3D!

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.