W najbliższą sobotę polska branża druku 3D spotyka się w Kielcach na Dniu Druku 3D, a dwa dni później w poniedziałek 8 lipca, wrocławski Hakerspace organizuje w Krzywym Kominie spotkanie poświęcone również tej technologii. Początek o 17:00, wstęp wolny.

druk 3d

Źródło: www.hswro.org

Hakerspace Wrocław (HS:WRO) jest tworzone przez grupę osób tworzących kreatywne rzeczy w duchu kultury hackerskiej. Zajmują się organizacją warsztatów, prezentacji na temat nowoczesnych technologii, happeningów, instalacje i performance oraz wspólną pracą nad projektami open-source`owymi.

Poniedziałkowe spotkanie będzie składać się z trzech części: na początku zostanie zaprezentowana idea działalności Hackerspace Wrocław, następnie omówiona zostanie koncepcja RepRap, a na koniec wykład dotyczący projektowania parametrycznego pod kątem druku 3D. Oprócz tego zaprezentowane zostaną różne drukarki 3D, a ich właściciele i/lub twórcy będą prezentować możliwości swojego sprzętu. Będzie to zatem kolejna świetna okazja aby zobaczyć druk 3D na żywo i zadać mnóstwo pytań na temat tej technologii.

 Zapisy na event można zgłaszać pod tym adresem: www.krzywykomin.pl/hackerspace/. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy, my niestety nie dojedziemy z uwagi na inne zobowiązania w tym terminie.

Źródło: www.hswro.org via www.designfutures.pl

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w News