Już za dwa miesiące, w dniach 10 i 11 marca 2015 roku odbędzie się VII edycja Dni Druku 3D – największej i najstarszej imprezy targowej w Europie Środkowo – Wschodniej poświęconej stricte branży druku 3D i skanowania 3D. Rok temu imprezę odwiedziło ok. 5000 zwiedzających, odbyło się kilkanaście szkoleń i wykładów, podczas których uczestniczyło kilkaset osób. Tak jak rok i dwa lata temu, impreza będzie miała miejsce na terenie Targów Kielce, jednego z dwóch największych ośrodków wystawienniczych w Polsce.

Powierzchnia zajęta przez Dni Druku 3D w marcu 2015 r. wyniosła ponad 1000 m2, tymczasem nadchodząca edycja będzie miała ok. 3000 m2. Powyższe liczby sprawiają, że Dni Druku 3d są bezdyskusyjnie największą imprezą tego typu w Polsce i prawdopodobnie również w tej części Europy. Przez wielu wystawców są uważane za najważniejsze wydarzenie branżowe w roku.

Edycja VII Dni Druku 3D odbędzie się w tym samym czasie i w tych samych halach co „Przemysłowa Wiosna na Targach Kielce”. Na sąsiednich halach będą obywać się następujące imprezy:

 • XXII Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-STOM
 • IX Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL
 • XI Międzynarodowe Targi Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa SPAWALNICTWO
 • IX Targi Obróbki Blach i Cięcia STOM-BLECH & CUTTING
 • IX Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań PNEUMATICON
 • VII Targi Technologii Antykorozyjnych oraz Ochrony Powierzchni EXPO-SURFACE
 • III Targi Laserów i Technologii Laserowych STOM-LASER
 • III Targi Wirtualizacji Procesów WIRTOPROCESY.

Na imprezach tych cyklicznie pojawia się ponad 500 wystawców między innymi z Polski, Niemiec, Turcji, Włoch, Czech, Słowacji, Litwy, Danii i Holandii.

Dni Druku 3D Kielce 02

Organizatorem imprezy Dni Druku 3D jest FabLab Kielce, a partnerem Targi Kielce. Jak zawsze inicjatywę patronatem medialnym wsparło CD3D.

Prawidłowością pozostaje, że kolejne, wiosenne edycje Dni Druku 3D są coraz większe i oferują coraz liczniejsze atrakcje. Jak zapewniają organizatorzy, podczas najbliższej edycji prawdopodobnie ponownie padną nowe rekordy: liczby zwiedzających, powierzchni wystawienniczej jak i ilości wystawców oraz maszyn.

Dni Druku 3D Kielce 01

Już niebawem zostanie opublikowana większa ilość szczegółowych informacji. Lada dzień zostanie uruchomiana strona internetowa wydarzenia pod adresem www.dnidruku3d.pl. Już w tej chwili można dołączyć do wydarzenia na Facebooku gdzie na bieżąco są udostępniane aktualne informacje.

Dni Druku 3D Kielce 03

Specjalnie dla czytelników CD3D organizatorzy uchylają już teraz rąbka tajemnicy. Spośród wielu atrakcji, na pewno spodziewać się możemy:

 • turnieju zdalnie sterowanych pojazdów wykonanych przez Monkeyfab. Będą to kopie niemieckiej samobieżnej miny Goliath, używanej w trakcie Powstania Warszawskiego do burzenia budynków. Plany zostały opracowane na podstawie historycznej miny, która przetrwała do naszych czasów. Modele zostały wykonane w skali 1:3 i mają długość 50 cm. Projekt powstawał w kooperacji z Biurem Rekonstrukcyjno-Technologicznym Zabytkowej Inżynierii Pojazdowej. Wszystkie pojazdy zostały wykonane na drukarkach PRIME.

Monkeyfab Goliat

Monkeyfab słynie ze swoich patriotycznie zaangażowanych projektów, w które wkłada serce i zaangażowanie, dlatego jesteśmy spokojni o efekt końcowy. Jakiś czas temu wykonali kopię pomnika Małego Powstańca ze Starego Miasta w Warszawie, o którym pisały największe serwisy branżowe na świecie jak również monumentalny wydruk Orła Białego.

 • Fucco Design przedstawi wydrukowany model BB 8, czyli droida z najnowszego epizodu kultowej serii Gwiezdnych Wojen. Model wykony przez Erwina Grabarczyka posiada w pełni funkcjonalny mechanizm oraz możliwość wyświetlania slajdów z zamontowanego wewnątrz rzutnika.
 • Firma Wolfix pomoże trójce wybranych studentów w wykonaniu pracy dyplomowej, a podczas imprezy zostaną ogłoszone wyniki konkursu. Istnieje możliwość wydrukowania prac w technologii FFF o maksymalnych wymiarach 70 x 70 x 70 cm. W konkursie mogą brać udział studenci ze wszystkich typów szkół, rodzajów studiów i poziomów. Szczegółowy regulamin zostanie opublikowany na początku stycznia na stronie www.dnidruku3d.pl.

Wolfix

 • Dni Druku 3D od samego początku przyciągały nie tylko firmy i osoby komercyjnie zajmujące się drukiem 3D, ale również pasjonatów tej technologii. Kielecka impreza jest prawdopodobnie w tym zakresie ewenementem na skalę światową. Większość ośrodków targowych na świecie zabiega o zainteresowanie pasjonatów, a w Kielcach udział tych osób jest naturalny od samego początku. Podczas tegorocznej imprezy ponownie firma Wolfix zapewni upominki w postaci filamentów dla wszystkich hobbystów, którzy przyjadą z własną drukarką 3D do Kielc, a FabLab Kielce zapewni bezpłatne noclegi.

Organizatorzy zapraszają do zgłaszania się wystawców i pasjonatów druku 3D oraz skanowania 3D. Jednocześnie zachęcają do zgłaszania się z pytaniami i pomysłami.

Organizatorem imprezy jest FabLab Kielce.
Osoby do kontaktu:

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w News