Już w najbliższą sobotę, 11 kwietnia w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi, odbędzie się duży i prestiżowy event poświęcony nowym technologiom. „Dzień IT i ID” będzie gościł czołowe firmy z branży IT (Information Technology) i ID (Image Design) w postaci Accenture Lodz Delivery Center, GFT Polska, Transition Technologies S.A., Centrum Komputerowe ZETO, Sygnity, Ericpol, AMG.net/Atos Polska, Fujitsu, Microsoft IT Academy, ESKO, Digiprint i Reganta. Będziemy tam również my, a towarzyszyć nam będzie TYTAN 3D / FabLab Kielce i ich monumentalne drukarki 3D Gaja Multitool. Pojawimy się tam nie bez powodu – w trakcie wydarzenia, nastąpi m.in. oficjalne podpisanie umowy o współpracy pomiędzy CD3D a Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w zakresie wsparcia edukacyjnego dla zajęć z projektowania przestrzennego i technologii druku 3D.

Dzień IT i ID organizowany przez Wyższą Szkołę Informatyki i Umiejętności w Łodzi otrzymał patronat Marszałka Województwa Łódzkiego i jest jednym z niewielu takich wydarzeń w Polsce. Dzięki ścisłej współpracy z w/w firmami, uczelnia stawia właśnie na ten kierunek rozwoju, jako branży przyszłości wymienianych w czołówce najszybciej rozwijających się i najbardziej chłonnych rynków pracy w perspektywie długookresowej.

Uczelnia chce w tym dniu pokazać jaki potencjał daje branża IT i ID i jakie są jej oczekiwania względem absolwentów jak i obecnych studentów kierunków informatycznych. Gro osób jeszcze na studiach podejmuje współpracę z firmami i po ich ukończeniu z sukcesem kontynuuje swoją karierę w tym sektorze, uzyskując bardzo dobre warunki zatrudnienia i stabilną pracę. Firmy uczestniczące w wydarzeniu również chcą pokazać na co trzeba zwracać uwagę aby dołączyć do tego elitarnego grona, bo mimo licznej grupy absolwentów kierunków informatycznych, mają one problem z wypełnienie wakatów w swoich firmach. Powodem takich, wydawałoby się absurdalnych sytuacji, są często właśnie braki już na samym początku kształcenia bądź nieznajomość języków obcych, które zamykają bądź mocno ograniczają rozwój kariery. Wszystko to będzie można sprawdzić i usłyszeć dokładnie 11 kwietnia podczas Dnia IT i ID na prezentacjach firm oraz ich stoiskach.

plakat dni IT i ID

Dzień IT i ID zapoczątkuje również nową erę w edukacji Uczelni. W tym dniu zostanie otwarta pierwsza w Polsce pracownia komputerowa, dedykowana technologii opracowanej przez firmę ESKO, lidera branży projektowania i druku fleksograficznego. Dziewięć na dziesięć opakowań na świecie opartych jest właśnie o tę technologię. Zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny to wciąż niesłabnący temat zainteresowania pracodawców i luka na rynku pracy. Otwarcie pracowni zapoczątkuje już w tym roku cyklem zajęć dla studentów opartych na oprogramowaniu ESKO.

Ponadto Uczelnia podejmuje współpracę z CD3D celem rozszerzenia swojej ofert edukacyjnej o kierunek, który byłby dedykowany i wspierałby rozwój projektowania przestrzennego niezbędnego dla wydruków 3D. Rynek ten wciąż jest nowością i tym samym cierpi na brak odpowiednich specjalistów.

Dodatkowo Uczelnia na swoim kampusie posiada jeden z najnowocześniejszych Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości i tym samym wspiera postawy przedsiębiorcze wśród swoich studentów. W dniu eventu uczestnicy wydarzenia wezmą udział w warsztatach organizowanych przez Inkubator: „Modele Biznesowe AIP” i będą mieli okazję zobaczyć jeden z niezwykłych „owoców” jednego ze wspieranych start ‘upów – robota-zabawkę RODIE.

Gaja-Multitool

Na dzień eventu zostały przygotowane specjalne atrakcje, które łączą świat IT i ID w jedną, piękną całość:

  • CD3D zapewnia pokaz druku 3D w wykonaniu 6 drukarek 3D: Monkeyfab PRIME, Robo 3D oraz unikalnych na skalę światową GAJA 3D Multitool – będących w stanie drukować m.in. z gliny czy ceramiki, frezować, rytować, czy grawerować laserem. Będzie z nami też Miś Uszatek, którego pomnik został zeskanowany przez nas 27 marca na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi i wydrukowany w skali 1:3 (wersja 1:1 już się drukuje).
  • UNIT 9 zaprezentuje Oculus Rift, za pomocą którego będzie można przenieść się w wirtualny świat za pomocą jednego ruchu. 11 kwietnia będzie możliwość testu projektu dedykowanego dla Nissana Juke, dla którego to poza okularami została przygotowana specjalna platforma potęgująca wrażenia użytkownika w wirtulanym świecie.
  • RODIE – robot-zabawka, który jest sterowany i rozwijany za pomocą aplikacji mobilnej. RODIE to nie tylko wiele godzin świetnej zabawy, ale przede wszystkim przeniesienie świata rozgrywki znanej z gier online typu battle arena do rzeczywistości. Dzięki aplikacji, która umożliwia sterowanie robotem, gracz wraz z kolejnymi wygranymi bitwami i zebranym doświadczenie, może polepszać bazowe statystki robota oraz ulepszać jego niszczycielski arsenał.
  • Pokaz dronów.

NISSAN JUKE

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę, 11 kwietnia o godzinie 10:00, w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności, przy ul. Rzgowskiej 17A w Łodzi. Szczegółowa agenda:

HARMONOGRAM

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like

More in News