Mamy wielką przyjemność zaprosić wszystkich pasjonatów druku 3D do uczestnictwa w kolejnej, V jubileuszowej edycji Dni Druku 3D w Kielcach. V edycja odbędzie się w dniach 11 i 12 marca 2015 r. na terenie Targów Kielce jako impreza towarzysząca targom Wirtualizacji Procesów – WIRTOPROCESY. Co ważne, w tym samym czasie odbędzie się aż 7 różnych imprez targowych. Zapowiada się duże wydarzenie, mające szansę przebić tegoroczną, marcową edycję!

Lista imprez targowych, jakie odbędą się w dniach 11-12 marzec 2015:

 • Stom-Tool – VIII Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL
 • Stom Laser – II Targi Laserów i Technologii Laserowych STOM-LASER
 • Stom Blech – VIII Targi Obróbki Blach STOM-BLECH
 • Pneumaticon –VIII Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań PNEUMATICON
 • Spawalnictwo – X Międzynarodowe Targi Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa SPAWALNICTWO
 • Expo Surface – VI Targi Technologii Antykorozyjnych oraz Ochrony Powierzchni EXPO-SURFACE
 • Control Stom – XX Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-STOM.

Organizatorzy targów zapewniają, że wszystkie te imprezy będą większe od poprzednich. Przypomnijmy, że Targi Kielce są nowoczesnym i drugim co do wielkości ośrodkiem targowym we Środkowo-Wschodniej Europie. Ostatnie Dni Druku 3D na Targach Kielce jednego dnia odwiedziło ponad 2000 osób, nie wliczając w to wystawców z innych targów obywających się w tym czasie. Mieliśmy przyjemność oglądać 84 drukarki. Zarówno wtedy jak i w przyszłym roku w Kielcach pojawi się wielu zwiedzających związanych z branżami maszynowymi i metalowymi. Ten ogrom targowy może dać wiele interesujących kontaktów biznesowych.

Nadchodzące Dni Druku 3D to pokaz coraz silniejszej branży, która w większości wyrasta z grupy pasjonatów druku 3D. Inaczej niż podczas III edycji, obydwa dni spędzimy na Targach Kielce. Możemy już zdradzić, że po pierwszym dniu odbędzie się “wieczorne Polaków rozmowy wśród drukarek 3D” – czyli to czego wszyscy potrzebują najbardziej – miłego spotkania ze znajomymi, przyjaciółmi, lecz również konkurencją. Wymiany myśli i doświadczeń w budowie drukarek 3D i druku. Dowcipu, uśmiechu, dymu z cygara i nieco zakręconej głowy… 🙂

Równocześnie organizatorzy pragną podkreślić, iż bardzo liczą na obecność amatorów druku 3D. Są dla nich szykowane bardzo ciekawe atrakcje. Nie obawiajcie się przywozić swoich drukarek 3D: Prus, Mendeli, meblościanek i innych kultowych maszyn. To właśnie te drukarki 3D wzbudzają największy zachwyt i szacunek osób zwiedzających. To właśnie Wy – konstruktorzy amatorskich maszyn jesteście bohaterami Dnia Druku 3D.

Oczywiście Dni Druku nie mogą się odbyć bez tuzów tej branży – producentów i dystrybutorów drukarek 3D, skanerów 3D, filamentów oraz akcesoriów do drukarek 3D. Osób i firm zajmujących się usługowym drukiem 3D i skanowaniem 3D, portali internetowych oraz wszystkich innych projektów wspierających Dni Druku. Impreza jest otwarta dla wszystkich działających w branży. Dni Druku 3D to również miejsce i czas spotkań dla naszych przyjaciół z FabLabów i Hackerspace`ów oraz ośrodków designerskich jak chociażby Instytut of Design Kielce, w którym mieści się siedziba kieleckiego FabLabu i gdzie była organizowana IV edycja Dni Druku 3D.

Już niebawem rozpoczną się prace organizacyjne o czym będziemy na bieżąco informować! Jak w przypadku wszystkich wcześniejszych edycji Dni Druku 3D – CD3D obejmuje patronat medialny nad wydarzeniem.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z marca br., z III edycji Dni Druku 3D na terenie Targów Kieleckich

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

6 Komentarze

 1. No i super!

 2. “Lista imprez targowych, jakie odbędą się w dniach 11-12 marzec 2015:”
  To w końcu 21-22.03.15 czy 11-12.03.15?

 3. UWAGA: TARGI ODBĘDĄ SIĘ 11-12 MARZEC 2015.

  Dostałem początkowo w mailu inne daty, ale na szczęście Anna była na posterunku i wszystko zostało już wyjaśnione i poprawione.

 4. Obecność obowiązkowa 🙂

 5. No to nie mogę się doczekać 🙂

 6. A jak z opłatami za wejście na targi? To wszystko jest jakoś w pakiecie, czy na każde targi oddzielna opłata?

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w News