Jeszcze tylko dwa tygodnie pozostały do zakończenia głosowania w naszym plebiscycie NAGRODY BRANŻOWE 2015. Do tej pory spłynęła do nas ponad 1/3 głosów od 92 jurorów biorących udział w głosowaniu i już teraz, na podstawie obserwacji obecnych trendów możemy powiedzieć, iż o ile w kilku przypadkach mamy pewnych liderów, w innych kategoriach rywalizacja będzie trwać do samego końca. Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, zwycięzców ogłosimy 14 stycznia 2016 roku, podczas uroczystej gali jaka odbędzie się w Łodzi. Teraz chcielibyśmy zaprosić wszystkich chętnych do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu, tym bardziej iż przygotowaliśmy kilka ciekawych atrakcji!

Dla przypomnienia: w plebiscycie jest 15 kategorii, a w każdej z nich min. 5 nominowanych firm, urządzeń, osób lub wydarzeń. 92 jurorów ocenia po 3 pozycje z każdej kategorii. Głosowanie odbywa się w systemie 5-3-1: za pierwsze miejsce przyznawanych jest 5 punktów, za drugie miejsce przyznawane są 3 punkty, za trzecie miejsce przyznawany jest 1 punkt. Jurorzy nie mogą głosować na siebie, własną firmę lub własne urządzenie. Głosowanie kończy się 31.12.2015 r.

14 stycznia 2015 w Łodzi, na terenie Łódzkiego Technoparku przy ul. Dubois 114/116 odbędzie się uroczysta Gala, na której zostaną ogłoszeni zwycięzcy i wręczone zostaną nagrody. Uroczystość rozpoczyna się o 10:00 i w pierwszej kolejności będzie miało miejsce ogłoszenie wyników plebiscytu. Następnie – po krótkiej przerwie obiadowej, rozpocznie się część wykładowa. Zaprosiliśmy na nią wyjątkowych gości, którzy opowiedzą o wielu ciekawych z punktu każdego przedsiębiorcy działającego w branży druku 3D rzeczach.

Oficjalnymi partnerami Gali Nagród Branżowych są firmy:

Partnerzy

Jako pierwszy wystąpi przedstawiciel firmy 3DGence, który przedstawi krótką, acz niezwykle dynamiczną historię spółki – od nieznanemu nikomu szerzej start-upu tworzącemu drukarki 3D, po spore już przedsiębiorstwo o międzynarodowym zasięgu. Na koniec uczestnicy Gali dowiedzą się jak doszło do nawiązania współpracy z Panem Michałem Sołowowem – jednym z najbogatszych ludzi w Polsce, który jesienią tego roku stał się oficjalnie współwłaścicielem spółki. Myślimy iż może to być bardzo ciekawy case study, pokazujący jak w krótkim czasie odnieść sukces w niezwykle trudnej i wymagającej branży producentów drukarek 3D.

Patryk Kadlec - współzałożyciel 3DGence

Patryk Kadlec – współzałożyciel 3DGence

Kolejnym prelegentem będzie przedstawiciel firmy Materialise Polska, który zaprezentuje podobny case study. Początki sięgają połowy lat 00-nych, gdy jako e-Prototypy stopniowo zyskiwała pozycję rynkową – najpierw w Polsce, a potem zagranicą. W 2014 r. nastąpiło jej włączenie do struktur Materialise – największej firmy usługowej z branży druku 3D na świecie. Dziś już jako Materialise Polska, firma jest jednym z najważniejszych ośrodków druku 3D w Europie, szczególnie jeśli chodzi o produkcję elementów w technologii SLS.

Materialise 03

Materialise Polska

Smart3D – trzeci prelegent, to stosunkowo młoda firma, która zasłynęła swoim równie nietypowym, co niezwykłym urządzeniem o nazwie PIXELIO, pozwalającym na tworzenie skanów 3D lub panoram przy wykorzystaniu smartfona. Urządzenie współpracuje z oprogramowaniem Autodesku. Smart3D zdobyło właśnie dofinansowanie na Kickstarterze w wysokości pond 46 tysięcy £ i podczas wykładu opowie o kulisach swojej zwycięskiej kampanii. Będzie to tym bardziej interesujące, gdyż firma planuje już wkrótce uruchomić kolejną kampanię, z kolejnym produktem.

pixelio

Na koniec prawdziwa wisienka na torcie – debata na temat niskobudżetowej branży druku 3D, w której wezmą udział powszechnie znane i cenione nazwiska:

 • Krzysztof Dymianiuk – twórca firmy Unique Design (obecnie 3NOVATICA), pierwszy producent drukarek 3D w Polsce
 • Bartek Barłowski – współtwórca firm RapCraft i Omni3D oraz współtwórca pierwszej polskiej autorskiej drukarki 3D
 • Piotr i Paweł Twardo – twórcy pierwszego forum o drukarkach 3D w Polsce – RepRapForum oraz twórcy firmy Monkeyfab
 • Janusz Wójcik i Paweł Rokita – organizatorzy Dni Druku 3D w Kielcach, największej imprezy targowej polskiej branży druku 3D
 • Tomasz Zwolan – twórca firmy Infinum 3D zajmującej się produkcją rozwiązań elektronicznych do drukarek 3D, w tym pierwszego w Polsce profesjonalnego sterownika do drukarek 3D.

W trakcie trwania Gali, jej uczestnicy będą mogli również odbywać jazdy próbne najnowszymi modelami BMW, które udostępni jeden z partnerów wydarzenia – Dealer BMW Premium Arena.

P90081936

Udział w Gali jest płatny i wynosi 75,00 PLN.

Aby wziąć w niej udział, należy zarejestrować się za pomocą formularza dostępnego na stronie wydarzenia oraz skontaktować się z nami w celu dokonania płatności.

Szczegółowy plan wydarzenia:

 • 10:00 – uroczyste przywitanie
 • 10:15 – rozpoczęcie gali wręczania nagród
 • 12:00 – prezentacja BMW Premium Arena
 • 12:15 – przerwa obiadowa oraz konferencja prasowa z udziałem zwycięzców
 • 13:00 – wykład przedstawiciela firmy 3DGence na temat historii powstania firmy oraz tego jak doszło do nawiązania współpracy z Panem Michałem Sołowowem, który zdecydował się wejść do spółki obejmując 49% udziałów
 • 13:30 – wykład przedstawiciela firmy Materialise Polska na temat początków działalności pod marką e-Prototypy i stania się częścią największej firmy usługowej w branży druku 3D na świecie
 • 14:00 – wykład przedstawicieli firmy Smart3D, których produkt PIXELIO zdobył właśnie dofinansowanie na Kickstarterze na temat projektowania zwycięskiej kampanii crowdfundingowej, nawiązania współpracy z Autodeskiem oraz szeregu innych innowacyjnych projektów z pogranicza technologii druku 3D
 • 14:30 – panel dyskusyjny o początkach branży druku 3D w Polsce oraz jej przyszłości; w panelu wezmą udział:
  • Krzysztof Dymianiuk – twórca pierwszej firmy produkującej drukarki 3D w Polsce – Unique Design (przekształconej w 3NOVATICA)
  • Bartosz Barłowski – współtwórca firm RapCraft i Omni3D oraz współtwórca pierwszej, autorskiej drukarki 3D w Polsce
  • Piotr i Paweł Twardo – twórcy pierwszego forum o druku 3D – RepRapForum oraz firmy Monkeyfab
  • Janusz Wójcik i Paweł Rokita – twórcy największej imprezy targowej w Polsce poświęconej technologii druku 3D – Dni Druku 3D w Kielcach oraz FabLabu Kielce
  • Tomasz Zwolan – twórca firmy Infinum 3D, producenta rozwiązań elektronicznych do drukarek 3D, w tym pierwszego w Polsce profesjonalnego sterownika do drukarek 3D
 • dodatkowo w trakcie trwania Gali wszystkie zainteresowane osoby będą mogły odbywać jazdy testowe autami marki BMW.

Serdecznie zapraszamy!

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like

More in News