O RIZE, amerykańskiej firmie zajmującej się produkcją przemysłowych drukarek 3D, pozwalających na wytwarzanie addytywne w pełnej palecie kolorów mogliście przeczytać na łamach Centrum Druku 3D kilka miesięcy temu. Wtedy trudno było jednak wtedy przewidzieć, czy producent ma właściwie szansę na zaistnienie w branży czy zginie w gąszczu innych, podobnych mu firm…

Jak się jednak okazuje RIZE zainteresowali się o wiele więksi gracze z branży addytywnej, dając firmie szansę na rozwinięcie swojego potencjału. W ramach finansowania serii B pozyskali bowiem 15 milionów dolarów – wśród inwestorów znalazł się twórca cieszącego się niesłabnącą popularnością oprogramowania  3D, Dassault Systèmes. Jak mówią przedstawiciele firmy, środki zostaną wykorzystane do dalszych badań badawczo-rozwojowych oraz wprowadzenia na rynek ich urządzeń – RIZE ONE oraz XRIZE.

Andy Kalambi, prezes RIZE przyznaje, że wsparcie inwestorów pozwala na sukcesywne zwiększanie możliwości technologii przyrostowych, optymalizując wszystkie etapy tworzenia – od projektu do gotowego produktu. Dassault Systèmes wspiera RIZE już od ponad roku – w lutym 2018 roku stworzyła wtyczkę do oprogramowania SOLIDWORKS, dedykowaną dla użytkowników rozwiązań RIZE.

W ramach przypomnienia – firma RIZE jest twórcą opatentowanej technologii jednoczesnego nanoszenia materiału termoplastycznego oraz natryskiwania tworzywa kolorowym atramentem. Pozwala to na wytwarzanie addytywne wielobarwnych detali o wysokiej jakości i dokładności wykonania. Obecnie firma skupia się na projekcie związanym z Digitally Augmented Parts (DAP), gdzie elementy zostają oznaczone kodem QR w innym kolorze już w trakcie produkcji. Przedstawiciele firmy wierzą, że zoptymalizuje to procesy logistyczne oraz dystrybucję gotowych elementów.

Źródło: 3dprintingindustry.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować