Choć dla części czytelników może wydać się to zaskakujące, w krajach Europy Wschodniej technologia druku 3D jest nie tylko rozpoznawalna, lecz wręcz cieszy się sporą popularnością. Niedawno informowaliśmy o dwóch eventach jakie odbędą się w październiku i listopadzie w Moskwie, dziś kilka słów na temat wydarzenia, które odbędzie się za pół roku... w Kazachstanie! Nie będzie to pierwsze wydarzenie tego typu w tym kraju - 29 maja tego roku odbyła się już pierwsza edycja Konferencji dot. Druku 3D i spotkała się ona z tak dużym zainteresowaniem, że organizatorzy zdecydowali się na jej powtórzenie.

Event tak jak poprzednio odbędzie się w Ałmatach - największym mieście Kazachstanu, które do końca lat 90-tych było jego stolicą. Stanowi główny ośrodek przemysłowy, kulturalny i naukowy, mieści się tam m.in. Akademia Nauk oraz liczne szkoły wyższe. II edycja 3D Print Conference w tym kraju będzie dotyczyć profesjonalnego wykorzystania technologii druku 3D oraz skanowania 3D. W trakcie jej trwania wystąpią międzynarodowi eksperci, naukowcy, badacze oraz osoby zawodowo zajmujące się biznesem związanym z tymi technologiami.

Tematy jakie zostaną podjęte na konferencji to:

  • kto już zarabia na druku 3D?
  • w jaki sposób druk 3D i skanowanie 3D pomogą ci w prowadzeniu twojego biznesu?
  • prezentacja różnych technologii druku 3D
  • nowoczesne oprogramowanie i materiały do druku 3D
  • nowości z branży druku 3D.

W Ałmatach odbędą się również szkolenia i warsztaty gdzie ich uczestnicy będą mogli poznać zastosowania poszczególnych technologii w praktyce. Będzie to dotyczyć zarówno urządzeń jak i oprogramowania. Szkolenia będą prowadzone przez znanych ekspertów z branży.

CD3D jest jednym z patronów medialnych tego wydarzenia.

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in News