16 maja 2016 r. w Łodzi, odbędzie się polska edycja konferencji Materialise Metal Tour. To wyjątkowe wydarzenie, jego uczestnicy zdobędą specjalistyczną wiedzę o możliwościach wykorzystania technologii druku 3D z metalu w procesach produkcyjnych. Konferencję poprowadzą eksperci belgijskiego giganta druku 3D – Materialise.

Materialise Metal Tour to cykl konferencji poświęconych technologii druku 3D z metalu, odbywających się w 10 miastach Europy. Do tej pory ekipa Materialise odwiedziła już Wielką Brytanię, Holandię, Włochy i Niemcy. W Polsce wydarzenie odbędzie się w Łodzi, w Technoparku. Jego organizatorem jest Materialise Polska oraz CD3D.

Specjaliści z Materialise poprowadzą warsztaty prezentujące możliwości wykorzystania druku 3D z metalu w procesach produkcyjnych. Przedstawią poszczególne technologie przyrostowe wykorzystujące sproszkowany metal, przekrój najpopularniejszych rodzajów stopów metali wykorzystywanych w druku 3D oraz obszary, w których druk 3D z metalu może być stosowany.

Konferencja jest skierowana do zawodowców, którzy wykorzystują zaawansowane technologie druku 3D w codziennej pracy – inżynierów produkcji, konstruktorów, pracowników działu rozwoju, jak również przedstawicieli kadry zarządzającej procesami produkcyjnymi w firmach. Skierowana jest przede wszystkim do osób wywodzących się z takich branż jak lotnictwo, automotive, odlewnictwo, AGD czy produkcja maszyn.

LICZBA UCZESTNIKÓW KONFERENCJI JEST OGRANICZONA!

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale z uwagi na jej specyfikę liczba uczestników jest ograniczona. Zapisy na konferencję odbywają się pod tym adresem. W celu zgłoszenia swojego udziału należy podać m.in. nazwę reprezentowanej firmy i zajmowane stanowisko, NIP i REGON przedsiębiorstwa. Z uwagi na duże zainteresowanie wydarzeniem przesłanie zgłoszenia nie gwarantuje udziału w konferencji – będzie ono każdorazowo potwierdzane mailowo, w ciągu 3 dni roboczych.

Przejdź do formularza zgłoszeniowego

Konferencja odbędzie się 16 maja 2016 r. w siedzibie Technoparku Łódź, przy ul. Dubois 114/116. Oficjalne rozpoczęcie jest planowane na godzinę 12:00. Rozpoczynamy od powitalnego lunchu oraz elektryzującej niespodzianki. Część wykładowa zakończy się o godz. 17:00, jednak specjaliści Materialise pozostaną do dyspozycji uczestników konferencji i odpowiedzą na ewentualne pytania. Będzie także możliwość umówienia rozmów o charakterze handlowym.

Pełny program konferencji:

 • 12:00 – Rejestracja, lunch i oficjalne rozpoczęcie
 • 13:30 – Przedstawienie tematyki konferencji
 • 13:45 – Przegląd technologii i materiałów
 • 14:15 – Projektowanie pod kątem druku 3D z metalu
 • 15:00 – Przerwa
 • 15:30 – Przykłady wdrożeń technologii druku 3D w procesach produkcyjnych (case studies)
 • 16:00 – Interaktywne warsztaty: poszukiwanie właściwych rozwiązań
 • 17:00 – Zakończenie części wykładowej, zadawanie pytań uczestników wydarzenia, zakończenie konferencji.

CD3D jest oficjalnym partnerem wydarzenia oraz jego współorganizatorem.

CD3D
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

3 Komentarze

 1. A na filmiku reklamowym jest informacja, że odbędzie się w Rzeszowie ???

  1. miało być w Rzeszowie, ale będzie w Łodzi.

  2. Decyzja o przeniesieniu wydarzenia do Łodzi zapadła w pierwszej połowie marca. Pierwotnie rozważano Politechnikę Rzeszowską, stąd też taka informacja w klipie reklamowym. Na stronie http://www.materialise.com/metaltour jest już Łódź.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w Materialise