16-17.10 – II Międzynarodowe Targi Innowacji i Nowych Technologii w Kielcach

5

Już za dosłownie kilka dni – 16 i 17 października w Kielcach, będzie można po raz kolejny obejrzeć w akcji drukarki 3D. Okazją do tego będą II Międzynarodowe Targi Innowacji i Nowych Technologii, które odbędą się w znanym już czytelnikom naszego portalu Centrum Kongresowo – Wystawienniczym Targi Kielce. To dopiero druga edycja tej imprezy, ale wyraźnie pokazuje zmieniające się oblicze polskiego biznesu. Z tygodnia na tydzień możemy zauważyć, że coraz więcej polskich firm ma aspiracje by zdobywać nowe rynki, nie tylko ceną, ale też myślą techniczną. Niedawno pisaliśmy o tym w kontekście sektora, który najbardziej nas interesuje, czyli druku 3D. Czas pokaże czy październikowa impreza w Kielcach na stałe zagości w kalendarzu imprez odwiedzanych przez miłośników nowoczesnych technologii.

W evencie wezmą udział następujące firmy z branży druku 3D:

  • 3D Lab – oficjalny reseller 3D Systems, największej firmy produkującej drukarki 3D na świecie. 3D Lab to również firma, świadcząca usługi druku 3D czy to w pełnym kolorze w technologii CJP, czy ze sproszkowanych polimerów w technologii SLS. Głównym obszarem zainteresowania firmy w tym zakresie jest prototypowanie i produkcja krótkoseryjna.
  • ProSolutions – kolejna czołowa firma z branży druku 3D w Polsce, będąca oficjalnym resellerem drugiej największej firmy produkującej drukarki 3D na świecie – Stratasys. ProSolutions jest jedną z najdłużej działających firm w branży.
  • 3D Printers – firma której nie trzeba przedstawiać naszym czytelnikom. Arkadiusz Śpiewak pojawi się na targach już w czwartek z odświeżoną drukarką H-BOT3D. Na stoisku firmy będzie można przekonać się o jakości wydruków wykonanych na tej unikalnej konstrukcji.
  • Architekt3D – firma ze Starachowic, która chce spróbować podbić lokalny rynek usług druku 3D.
  • FabLab Kielce – organizator Dni Druku 3D tym razem wystąpi w roli wystawcy. Na stoisku znajdzie się Gaja3D – wyjątkowa drukarka 3D, drukująca z mas (m.in. z gliny, porcelany mas samoutwardzalnych itp.). Na stoisku swoje drukarki pokażą też znani członkowie społeczności RepRap w Polsce – Yru i Dexter. Yru czyli Michał Liberda przedstawi GolemaD – drukarkę aktualnie produkowaną i sprzedawaną przez 3FX. Dexter czyli Mateusz Janowski pokaże autorskie konstrukcje drukarek 3D, firmowane marką Urbicum.SONY DSC
  • Paramid3D – firma zajmująca się budową drukarek 3D dostosowanych do indywidualnych potrzeb swoich klientów.
  • Endivio – krakowska firma mająca w ofercie dużą maszynę BlackJet, jedną z pierwszych prawdziwych urządzeń klasy prosumer na polskim rynku drukarek 3D.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do odwiedzenia targów!

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.