W najbliższy czwartek, 18 lipca Formlabs przeprowadzi webinarium poświęcone swojej unikalnej drukarce 3D – The Form 1. Webinarium rozpocznie się o godzinie 20:00 polskiego czasu. Liczba wolnych miejsc jest ograniczona, a zapisów można dokonywać pod tym adresem.

O The Form 1 pisałem stosunkowo niedawno. Urządzenie drukujące z żywicy w technologii SL (stereolitografia), działa mocno na wyobraźnię z powodu niezwykłej jakości wydruków, jak również unikalnego designu i prostoty obsługi. Mimo to posiada cały szereg niuansów, które znacząco odróżniają ją od pozostałych niskobudżetowych drukarek 3D i mogą wprawić w zakłopotanie potencjalnych klientów, nieprzywykłych do określonych warunków w jakich należy prowadzić prace.

Temu wszystkiemu poświęcone jest właśnie powyższe webinarium. Specjaliści Formlabs przedstawią samo urządzenie, jak również podstawy jego obsługi, materiał jaki jest używany do druku oraz oprogramowanie z którego drukarka 3D korzysta. Całość zostanie przedstawiona oczywiście w języku angielskim.

Źródło: www.formlabs.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in News