21 marca 2018 roku w Swadzimiu /k Poznania odbędzie się kolejny cykl międzynarodowych warsztatów poświęconych wykorzystaniu technologii skanowania 3D w metrologii, z naciskiem na branżę odlewniczą. Warsztaty organizowane są przez firmę Lenso – wyłącznego dystrybutora GOM, czołowego producenta optycznych systemów pomiarowych na świecie. Warsztaty odbędą się w Centrum Kompetencji Metrologicznych w Swadzimiu, przy ul. Wschodniej 7B.

Cykl międzynarodowych warsztatów 2018 to spotkanie branżowe dla konstruktorów, producentów narzędzi, płyt modelowych oraz form, a także dla specjalistów z zakresu odlewnictwa, procesów produkcji i kontroli jakości. Podczas warsztatów przedstawiciele wiodących firm przemysłowych przedstawią uczestnikom wydarzenia przykłady integracji systemów pomiarowych w przemyśle odlewniczym oraz zaprezentują praktyczne dowody jak skracają one czas rozwoju nowych produktów, poprawiają procesy produkcyjne – a tym samym podnoszą rentowność przedsiębiorstw. Dodatkowo, zespół Lenso przedstawi nowe osiągnięcia w dziedzinie metrologii 3D oraz oprogramowanie do pomiaru i kontroli jakości.

GOM zajmuje się produkcją i dystrybucją urządzeń, systemów oraz oprogramowania do współrzędnościowej techniki pomiarowej 3D oraz testowania 3D. Firma posiada ponad 60 oddziałów i ponad 1000 specjalistów z dziedziny metrologii na świecie. Do tej pory GOM dokonał ponad 14,000 instalacji swoich systemów w takich branżach jak automotive, lotnictwo czy produkcja towarów konsumpcyjnych.

Lenso jest wyłącznym dystrybutorem optycznych systemów pomiarowych firmy GOM w Polsce. Firma przeprowadza cały proces instalacji systemów wraz z jego kompletnym wdrożeniem w przemyśle i ośrodkach naukowych.

Warsztaty będą trwać w godzinach 10:00 – 15:00. Warsztaty są bezpłatne, lecz aby wziąć w nich udział niezbędna jest wcześniejsza rejestracja.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować