News

21.10.2017 r. – VIII edycja Festiwalu Robotyki Robocomp w Krakowie

Festiwal Robotyki Robocomp 2017 jest już VIII edycją zawodów organizowaną przez koło naukowe Integra przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Głównym elementem festiwalu są cieszące się bardzo dużą popularnością zawody robotów. W poprzednich edycjach w rozgrywkach wzięło udział ponad 100 robotów, a festiwal przyciągnął zawodników z całej Polski. W tym roku zawody zostaną przeprowadzone m.in. w takich konkurencjach jak Sumo, Micromouse, Freestyle czy Linefollower.

Podczas wydarzenia nie zabraknie atrakcji również dla najmłodszych, dla których przewidziane jest wiele gier i zabaw. Podczas festiwalu odbędą się warsztaty dla dzieci, konkursy, loterie oraz wiele innych, ciekawych rzeczy, których nie można przegapić.

Poza elementem współzawodnictwa równie istotny jest charakter edukacyjny wydarzenia. Co roku na festiwalu obecne są stoiska, prezentacje i wystawy związane z tematyką robotyki, automatyki, elektroniki druku 3D, czy informatyki. Podczas wydarzenia firmy będące oficjalnymi sponsorami będą miały okazję zaprezentować swoją działalność, wesprą także najbardziej utalentowanych uczestników, gdyż nagrodami w konkurencjach są często (oprócz książek czy elektroniki) liczne kursy, staże czy szkolenia. Od lat na festiwalu pojawiają się znane na całym świecie marki. W tym roku będą to między innymi Nokia, Balluff, czy Aniro.

Więcej informacji na temat poprzednich edycji, oraz zdjęcia z ubiegłych lat, znajduje się na stronie internetowej wydarzenia: www.robocomp.info. Festiwal odbędzie się na terenie Akademii Górniczo – Hutnicza w Krakowie, w budynku A0.

Centrum Druku 3D jest oficjalnym patronem medialnym wydarzenia.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w News