Wraz z rozwojem technologii, rosną także wymagania użytkowników. Generuje to potrzebę tworzenia nowych materiałów o lepszych właściwościach i bardziej atrakcyjnej cenie. Odpowiedzią na wymagania klientów są materiały kompozytowe, które pozwalają na znaczną modyfikację cech istniejących już materiałów. 

Łącząc wytwarzanie przyrostowe z inżynierią materiałową można osiągać coraz to lepsze wyniki, zarówno w kwestii jakości wytwarzania, jak i kosztów. CadXpert, polski dystrybutor rozwiązań z zakresu wytwarzania przyrostowego i skanowania 3D, zaprasza na bezpłatne webinarium, które przybliży możliwości wykorzystania materiałów kompozytowych w druku 3D. W trakcie wydarzenia online zostaną poruszone także kwestie modelowania w NX CAD. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 

Spotkanie online będzie składało się z dwóch części. W ramach wprowadzenia specjalistka ds. druku 3D z firmy CadXpert, Kinga Szeliga dokona przeglądu materiałów kompozytowych do zastosowań w druku 3D. Należą do nich: Nylon CF, ABS CF10, ABS Kevlar, PC-ABS, Diran 410MF07, Antero 840CN03. Następnie Piotr Szymczak, specjalista ds. NX CAD z firmy GM System przybliży tematykę modelowania na przykładzie płytek silikonowych i łącznika ramy rowerowej. Oba modele zostaną wydrukowane w technologii FDM z materiałów kompozytowych. 

Druga część webinarium pozwoli poznać możliwości wdrożenia wytwarzania przyrostowego z materiałów kompozytowych i części z laminatów w celu optymalizacji produkcji. Zagadnienie zostanie omówione na podstawie modelu formy kompozytowej, zaprojektowanej w NX CAD i wydrukowanej 3D z materiału Ultem 9085 do zastosowań przemysłowych. 

Wydarzenie odbędzie się 23.03.2021 r. o godzinie 11.00. Udział w webinarium jest bezpłatny.

Link do zapisów na webinarium

Na webinarium zapraszają firmy CadXpert oraz GM System.

Patrycja Gwiazda
Inżynier biomedyczny zainteresowany niekonwencjonalnym i innowacyjnym podejściem do medycyny oraz jej połączeniem z nowoczesną technologią.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in News