Za niespełna trzy tygodnie, w czwartek 24 listopada 2016 r. w Łodzi, w salach konferencyjnych łódzkiego Technoparku przy ul. Dubois 114/116, odbędzie się ULTIMAKER 3 CONFERENCE – wydarzenie poświęcone prezentacji najnowszych drukarek 3D holenderskiego Ultimakera, materiałów eksploatacyjnych i oprogramowaniu CURA. Konferencję będą prowadzić specjaliści z Ultimakera, przy wsparciu przedstawicieli głównego dystrybutora tej firmy w Polsce – get3D.

Niespełna trzy tygodnie temu miała miejsce światowa premiera najnowszej, trzeciej generacji drukarek 3D Ultimakera, wyposażonych w dwie głowice drukujące, moduł WiFi i komunikację mobilną, system automatycznego pozycjonowania głowic względem stołu roboczego oraz rozpoznawanie filamentów za pomocą technologii NFC. Tydzień później Ultimakery 3 pojawiły się na konferencji DPS Forum na Stadionie Narodowym w Warszawie – w drugiej połowie listopada zawitają do Łodzi, gdzie przedstawiciele firmy będą przybliżać uczestnikom konferencji niuanse związane z pracą z nowymi urządzeniami.

Program konferencji został podzielony na cztery części:

 • omówienie drukarek 3D Ultimaker 3 i nowości w nich zastosowanych
 • omówienie nowych materiałów eksploatacyjnych i technik drukowania z nich w kontekście różnych aplikacji
 • omówienie najnowszej wersji oprogramowania CURA
 • warsztaty z drukarkami 3D – w grupach.

ultimaker-3-content-photo-03-2

Konferencja jest skierowana do przedstawicieli firm oraz szkół i uczelni wyższych. Udział w niej jest całkowicie bezpłatny i wiąże się wyłącznie z przesłaniem zgłoszenia drogą elektroniczną za pomocą poniższego formularza. Istnieje możliwość zgłaszania kilku uczestników z jednej firmy lub instytucji. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny pod tym adresem.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale z uwagi na jej wyjątkową specyfikę, liczba jej uczestników jest ograniczona. W celu zgłoszenia swojego udziału należy podać m.in. nazwę reprezentowanej firmy lub instytucji, jej NIP i REGON, reprezentowaną branżę oraz stanowisko zajmowane w firmie. Z uwagi na duże zainteresowanie wydarzeniem, samo przesłanie zgłoszenia nie gwarantuje udziału w konferencji – będzie ono każdorazowo potwierdzane drogą elektroniczną w przeciągu 2-3 kolejnych dni roboczych.

ultimaker-3-content-photo-09

ULTIMAKER 3 CONFERENCE
24.11.2016 r.

Technopark Łódź
Łódź, ul. Dubois 114/116

Zakres tematyczny konferencji:

 • Ultimaker 3 – prezentacja nowych możliwości technicznych urządzenia
 • praca z dwoma głowicami drukującymi – druk 3D z materiałem podporowym lub z dwóch kolorów
 • przegląd zalet nowych filamentów w ofercie Ultimakera
 • konfiguracja otoczenia sieciowego i praca zdalna z drukarką 3D
 • tworzenie złożonego środowiska pracy składającego się z kilku / kilkunastu / kilkudziesięciu drukarek 3D – Ultimaker Print Management System
 • CURA 2.3 – omówienie nowych możliwości oraz tips & tricks
 • warsztaty w grupach.

CD3D jest współorganizatorem wydarzenia. Szczegółowe informacje są dostępne tutaj.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in News