ExOne, producent urządzeń pracujących w technologii Binder Jetting, popularyzuje swoje rozwiązania wśród potencjalnych klientów. Chcąc dotrzeć do jak najszerszego grona użytkowników – zarówno entuzjastów technologii przyrostowych, jak i firm, które mogą wykorzystać ich technologię do zwiększania wydajności produkcji – ExOne przygotowało webinar.

Już 25 marca o 19.00 specjaliści z ExOne będą prowadzić webinar ” „How to 3D Print Sustainable Sacrificial Tooling for Composite Part Production and All-New Designs” na temat aplikacji Washout Tooling.

Aplikacja Washout Tooling ułatwia standardowy post-processing elementów, które muszą pozostać puste w środków, a oprócz niskiej wagi muszą charakteryzować się odpowiednią wytrzymałością mechaniczną. Opracowana przez nich metoda druku 3D rozpuszczalnych w wodzie rdzeni ułatwia formowanie elementów z materiałów kompozytowych (takich jak włókno węglowe czy szklane). Jak dotąd, proces oczyszczania wydruków z pozostałości materiałów był czasochłonny i wymagał różnorodnych środków – od rozpuszczalników i detergentów agresywnych chemicznie po standardowe narzędzia do mechanicznego usuwana niespojonego materiału. Więcej informacji na temat aplikacji można znaleźć w artykule, przedstawiającym szczegóły metody.

Webinar jest bezpłatny i prowadzony będzie w języku angielskim. Prowadzący Rick Lucas, CTO ExOne, przedstawi dokładnie na czym polega druk 3D wymywanego oprzyrządowania do produkcji m.in. elementów kompozytowych.

Zapisy na webinar dokonywane są przez formularz kontaktowy.

Oficjalnym dystrybutorem urządzeń ExOne w Polsce jest firma COLMEX

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w ExOne