Rok 2020 będzie obfitował w interesujące wydarzenia branżowe, poświęcone rozwojowi innowacyjnych technologii oraz inteligentnych specjalizacji. Jednym z pierwszych tegorocznych wydarzeń będą Pomorskie Dni Druku 3D: Przemysł 4.0. W dniach: 25-26 lutego 2020 roku, w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym spotkają się entuzjaści i specjaliści  z branży technologii addytywnych.

Pomorskie Dni Druku 3D to cykliczna impreza organizowana przy współpracy Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia i Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w partnerstwie z firmą BIBUS MENOS. Tegoroczna edycja wydarzenia będzie poświęcona zagadnieniu Przemysłu 4.0.

Jak tłumaczą organizatorzy, technologie przyrostowe cieszą się coraz większą popularnością, zwyżkując tym samym coraz więcej odbiorców wśród przedsiębiorców. Niemniej jednak, specjaliści wciąż szukają zastosowania druku 3D w obszarze usprawnienia procesów produkcyjnych. Staje się to szczególnie ważne przy zapowiadanym na nadchodzące lata spowolnieniu gospodarczym. Technologia druku 3D może być odpowiedzią dla producentów, poszukujących elastycznych rozwiązań w zakresie optymalizacji produkcji.

Michał Pęczek – BIBUS MENOS podkreśla, jak istotnym rozwiązaniem może być druk 3D dla przedstawicieli sektora MŚP, którzy będą zmuszeni do zdywersyfikowania linii produkcyjnych w celu wytwarzania wielu mniejszych serii w krótkim czasie. Drukowanie w 3D może im pomóc m.in. w pozyskiwaniu nowych zleceń.

Tematy przewodnie konferencji zawarte zostały w pięciu blokach tematycznych:

  • Technologie IoT w automatyzacji produkcji
  • Nowe technologie produkcyjne w przemyśle
  • Automatyzacja produkcji
  • Finansowanie i certyfikacja innowacji procesów produkcyjnych 4.0
  • Warsztaty – automatyzacja procesów w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Warsztaty skierowane są do przedsiębiorców nastawionych na rozwój firmy oraz osób rozpoczynających działalność, Będzie to okazja do przeszkolenia się z zagadnień technicznych, takich jak optymalizacja plików do druku 3D i projektowanie detali w CAD z myślą o druku 3D.

Nowością nadchodzącej edycji Pomorskich Dni Druku 3D będzie blok inspiracyjny, podczas którego zaprezentowane zostaną historie sukcesu polskich startupów, które w krótkim czasie rozwinęły koncept i wzbudziły zainteresowanie takich inwestorów, jak Michał Sołowow.

Uczestnicy będą także mieli okazję zapoznać się z innym polskim rozwiązaniem – wirtualną platformą 3YOURMIND. Umożliwia ona nie tylko integrację firm z branży 3D, ale także automatyczną wycenę, dobór technologii wytwarzania oraz sprawne zamówienie wydruku 3D w najbardziej optymalnej cenie. Nie zabraknie również obszernego bloku na temat opłacalności zastosowań przemysłowych systemów wytwarzania przyrostowego oraz możliwości pozyskiwania dofinansowań na maszyny i technologie.

Pełna lista prelegentów zostanie opublikowana wkrótce.

  • Data: 25. – 26.02.2020, godz. 9:00-15:00
  • Miejsce: Gdański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Trzy Lipy 3, Gdańsk
  • Wstęp: wolny, wymagana rejestracja

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwa Rozwoju.

Centrum Druku 3D jest oficjalnym partnerem medialnym wydarzenia.
Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like