Niedawno informowaliśmy o targach 3D Print Expo w Moskwie, które odbędą się w dniach 23-25 października tego roku, a tymczasem skontaktowała się z nami kolejna firma, organizująca podobny event w tym samym miejscu. W miesiąc po 3D Print Expo, w tej samej hali wystawowej – ECC Sokolniki w Moskwie, w Rosji, odbędą się targi robotyki Robotics Expo 2014. Będzie to już druga edycja tego wydarzenia, które prezentuje firmy i projekty związane z robotyką i zaawansowanymi technologiami. Jest skierowany zarówno do firm jak i zwykłych ludzi – konsumentów.

Pierwsze Robotics Expo miało miejsce jesienią 2013 roku stając się fundamentalną częścią rozwoju szaleństwa na punkcie robotyki w Rosji. Event stał się pierwszym w pełni profesjonalnym miejscem, gdzie twórcy, deweloperzy i dystrybutorzy mogli spotkać się w jednym miejscu, wymienić doświadczeniami jak również przedstawić swoje produkty i rozwiązania bardzo szerokiemu gronu odbiorców. Sukces poprzedniej edycji sprawił, iż tegoroczna będzie zorganizowana z jeszcze większym rozmachem i będzie zawierać kilka nowych punktów w programie – w tym również druk 3D!

Robotics Expo

Lista segmentów tematycznych:

  • robotyka przemysłowa – to jeden z najbardziej obiecujących obszarów w Rosji; nowoczesne technologie i maszyny tworzące inne maszyny!
  • robotyka konsumencka – roboty-odkurzacze, roboty myjące podłogi, roboty koszące trawniki, roboty myjące okna a nawet baseny – wszystko to zostanie zaprezentowane na listopadowych targach!
  • strefa dronów – prezentacja personalnych statków powietrznych, które być może lada moment będą nam dostarczać np… pizzę!
  • roboty osobiste – robot asystent, robot przyjaciel; robot opiekujący się dziećmi lub osobami starszymi
  • rzeczywistość poszerzona (augmented reality) – dział w którym będzie można zapoznać się z tym segmentem usług, wykorzystywanym w sporcie, turystyce, rozrywce i handlu
  • druk 3D – prezentacja firm produkujących i dystrybuujących drukarki 3D jak również świadczących usługi druku 3D.

Rynek druku 3D w Rosji rozwija się niezwykle dynamicznie, czego dowodem jest sam fakt, iż w przeciągu miesiąca odbędą się tam dwa duże eventy na których będzie prezentowana ta technologia. Mimo to branża ta jest wciąż bardzo młoda i niezorganizowana. Z jednej strony swoje produkty oferują tam tak duże i znane marki jak MakerBot, a z drugiej lokalne start-upy w rodzaju opisywanego na naszych łamach Picasso. Wg szacunków organizatorów eventu, w Rosji do tej pory sprzedało się ok. 5-6 tysięcy niskobudżetowych drukarek 3D, a popyt wciąż rośnie…

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w targach są proszone o kontakt z poniższymi osobami:

Tel.: +7 (495) 212 11 28 www.robot-ex.ru/en

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like

More in News