W przyszły czwartek 30 września 2021 r. odbędzie się darmowe webinarium "Formowanie wtryskowe: drukowanie 3D i modelowanie w NX CAD". W jego trakcie uczestnicy dowiedzą się jakich narzędzi użyć do modelowania w NX CAD, a także poznają możliwości technologii druku 3D w produkcji wkładek do form wtryskowych. Organizatorem wydarzenia są firmy CadXpert i GM System.

Uczestnicy webinarium dowiedzą się, w jaki sposób zaprojektować formę wtryskową w oprogramowaniu NX CAD, jakich funkcjonalności użyć, by przyspieszyć prace oraz jak szybko wprowadzać poprawki do projektu. Druk 3D to skuteczna metoda wytwarzania wkładek do form wtryskowych - podczas webinarium uczestnicy poznają zastosowania tego typu form, dowiedzą się jaka jest ich żywotność oraz jakie są materiały do drukowania form wtryskowych. Omówione zostaną także parametry wtrysku dla przykładowego projektu.

Webinarium poprowadzą specjaliści z firm CadXpert i GM System - Maciej Broś i mgr inż. Piotr Szymczak.

Agenda spotkania:
  1. Projektowanie formy w NX CAD bez użycia narzędzia Mold Wizard.
  2. Podmiana modelu na inny wariant (inną rewizję).
  3. Projekt formy z wykorzystaniem poszczególnych narzędzi Mold Wizard.
  4. Druk 3D vs. formowanie wtryskowe - wprowadzenie.
  5. Drukowanie 3D wkładek - prezentacja form i wyprasek, parametry procesu.
  6. Zaślepka do profilu aluminiowego - technologia SLA.
  7. Obudowa sterownika PWM marki Seuffer - technologia PolyJet.
  8. Pytania i odpowiedzi.

30 września (czwartek), godz. 11:00 (czas trwania ok 1h)

Więcej szczegółów znajduje się na stronie: https://cadxpert.pl/wydarzenia/webinarium-formy-wtryskowe-drukowanie-3d-i-modelowanie-w-nx-cad/

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like