Firma ASG, właściciel marki 3Dboom i oficjalny dystrybutor holenderskich drukarek 3D Builder, wprowadził własną serię filamentów do druku 3D, sygnowaną nazwą swojej marki – “3Dboom“. Filamenty są dedykowane przede wszystkim do drukarek 3D Builder, jednakże z powodzeniem mogą być wykorzystywane również na innych urządzeniach drukujących w technologii FDM. Firma na start wprowadziła PLA w palecie 20 kolorów, PET-X występujący w 4 kolorach, PVA oraz kompozyt PLA i drewna – PLA WOOD MIX.

Wg zapewnień producenta, filamenty 3Dboom idealnie nadają się do skomplikowanych wydruków o dużej rozdzielczości ze względu na bardzo dobre parametry – niską kurczliwość, bardzo dobrą płynność, czystość, wysoką homogeniczność oraz stabilność termiczną. Odpowiednia lepkość zapewnia optymalne efekty także przy korzystaniu z funkcji Colormix w Builderze z dwoma filamentami 3Dboom.

W ofercie filamentów PLA oprócz szeregu najpopularniejszych kolorów znajdują się trzy półprzejrzyste, oznakowane jako TL: Natural White TL, Ocean Blue TL oraz Ocean Green TL. Ceny kształtują się na poziomie 115 PLN brutto / 1 kg.

3DBoom 02

PLA WOOD MIX to PLA z domieszką mączki drzewnej, co pozwala na uzyskanie efektu zbliżonego do naturalnego drewna. Koszt filamentu wynosi 149,00 PLN brutto / 0,5 kg.

3DBoom 04

PVA jest filamentem rozpuszczalnym we wodzie, służącym do druku 3D podpór, które są rozpuszczane bez pozostawiania śladów i bez ryzyka uszkodzeń drukowanego modelu przy ich odłamywaniu. Rozpuszcza się już w temperaturze pokojowej, lecz użycie ciepłej wody (max. 70°C) przyspiesza ten proces. Koszt filamentu wynosi 199 PLN brutto / 0,5 kg.

3DBoom 01

PET-X to materiał łączący zalety PLA oraz ABS. Podobnie jak PLA ma bardzo niską kurczliwość, przez co doskonale nadaje się do skomplikowanych wydruków o dużej rozdzielczości, dając lepsze efekty niż ABS. Zachowuje neutralny zapach podczas całego procesu druku 3D i nie wymaga użycia podgrzewanego stolika. Równocześnie wyróżnia się wysoką trwałością, twardością i elastycznością, dzięki czemu charakteryzuje się odpornością porównywalną z ABS. Dodatkową zaletą PET-X jest wysoka przejrzystość i połysk. Koszt filamentu wynosi 149 PLN brutto / 1 kg.

Źródło: www.builder3dprinters.pl

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować